جنگ یمن حدود 3 میلیون كودك این كشور را از تحصیل محروم كرده است

تهران- ایرنا – یك مركز مطالعاتی در یمن روز پنجشنبه طی گزارشی اعلام كرد كه از آغاز حملات كشورهای ائتلاف عربی به سركردگی عربستان، حدود 3 میلیون كودك یمنی از تحصیل محروم شده اند.

به نوشته پایگاه خبری امارات 24، مركز مطالعات و رسانه های آموزشی یمن به مناسبت روز جهانی كودك، اعلام كرد كه از آغاز حملات هوایی عربستان و متحدانش به این كشور و ایجاد ناامنی و جنگ در یمن، بیش از 2.9 میلیون كودك از تحصیل محروم شده اند.
این گزارش می افزاید: در این جنگ، بیش از یك هزار كودك كشته و یكهزار و 400 تن دیگر زخمی شده اند.
طبق گزارش این مركز، ده هزار كودك یمنی به دلیل جنگ و ناامنی به همراه خانواده های خود از یمن مهاجرت كرده و 1.8 میلیون كودك دیگر نیز از به پایان رساندن تحصیلات خود محروم شده اند.
همچنین در این گزارش آمده است: یك هزار و 425 مدرسه به صورت كامل یا جزئی در جریان حملات هوایی به این كشور، ویران شده و تعداد زیادی از مدارس نیز به محل اسكان آوارگان یمنی و پایگاه های نظامی تبدیل شده است.
مركز مطالعات و رسانه های آموزشی یمن همچنین اعلام كرد كه نزدیك به ده میلیون كودك یمنی،‌ نیازمند كمك های بشردوستانه هستند.
عربستان و كشورهای هم پیمان آن از 26 مارس 2015(ششم فروردین) تاكنون صنعا پایتخت و دیگر شهرهای یمن را مورد تجاوز هوایی قرار می دهند و تاكنون هزاران یمنی را شهید و یا زخمی كرده اند و زیر ساخت های اصلی شهرهای یمن و مناطق مسكونی آن را تخریب كرده اند.
خاورم**9366**9329**1144