تردد زائران از مرز مهران همچنان با روادید و گذرنامه انجام می شود

ایلام - ایرنا - جانشین رئیس ستاد اربعین استان ایلام تاكید كرد كه تردد زائران از مرز بین المللی مهران برای شركت در آیین پیاده روی اربعین حسینی فقط با گذرنامه و روادید انجام می شود.

حسین كلانتری شامگاه پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: هیچ زائری بدون داشتن گذرنامه و روادید نمی تواند از مرز خارج شود بنابراین مردم به شایعات توجه نكنند و با در دست داشتن مدارك قانونی به مرزها برای شركت در آیین اربعین حضور پیدا كنند.
وی گفت: تاكنون هیچ بخشنامه یا ابلاغی در خصوص لغو روادید سفر به عراق در ایام اربعین توسط مسئولان ایران و عراق نداشته ایم بنابراین سفر فقط با مدارك قانونی گذرنامه و روادید امكان پذیر است.
كلانتری یادآور شد: هم اكنون تردد زائران از مرز بین المللی مهران برغم ازدحام جمعیت و شلوغی، در كمال نظم و امنیت بدون كمترین معطلی در حال انجام است و مشكلی از بابت تردد زائران در این مرز وجود ندارد.
وی افزود: از صبح امروز تاكنون بیش از 130 هزار زائر از مرز بین المللی مهران خارج شده اند و پیش بینی می كنیم روند تردد زائران در روزهای آینده افزایش چشمگیری داشته باشد.
پایانه مرزی مهران در 95 كیلومتری جنوب غربی ایلام این روزها كانون اصلی تردد زائران شركت كننده در آیین اربعین حسینی است.
سال گذشته در ایام منتهی به اربعین بیش از یك میلیون و 500 هزار زائر از این مرز تردد كردند كه پیش بینی می شود این تعداد امسال تا دو میلیون نفر افزایش یابد.
9002 /1596