۵ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۸:۵۴
کد خبر: 81855409
۰ نفر
مسجد جامع بروكسل در پی اعلام هشدار امنیتی تخلیه شد

تهران- ایرنا- مسجد جامع بروكسل در پی كشف پاكت هایی حاوی پودر سفید و مشكوك به باكتری سیاه زخم، ظهر روز پنجشنبه تخلیه شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بروكسل، مسجد جامع بروكسل كمی پیش از ظهر امروز با اعلام كشف بسته ای در ورودی مسجد جامع كه در آن پاكت های حاوی پودر سفیدرنگ قرار داشت، در وضعیت هشدار امنیتی قرار گرفت.
نیروهای آتش نشانی مستقر در اطراف مسجد، اقدامات پیشگیرانه از ابتلا به بیماری را برای 11 فردی كه با این پاكت ها در تماس بودند از جمله دو پلیس صورت دادند.
«آن ویبن» سخنگوی نیروهای آتش نشانی حاضر در محل، عنوان كرد: همه اقدامات پشگیرانه و تدابیر احتیاطی در مورد این مواد كه ممكن است ماده شیمیایی، انفجاری و یا باكتری سیاه زخم باشد، صورت گرفته است. همچنین هیچ فرضیه ای در مورد ماهیت این مواد رد نمی شود.
وی همچنین با اعلام این كه این پاكت حاوی مواد رادیو اكتیو نبوده از آغاز بررسی و آزمایش مواد مشكوك خبر داد.
این مسجد كه توسط عربستان سعودی اداره می شود در نزدیكی مقر كمیسیون و شورای اروپا قرار دارد.
این گزارش با بیان این كه مساجد دیگری نیز در بروكسل مورد تهدید قرار گرفته اند، افزود: مركز اسلامی «آتا دامون» واقع در محله «مولانبك سن ژان» پیشتر نامه ای را با امضای «حكومت مسیحی» دریافت كرده بود كه در آن جامعه مسلمانان به مرگ تهدید شده بودند.
تهدید تروریستی و اعلام سطح 4 هشدار امنیتی (بالاترین سطح) در بروكسل، فعالیت عادی در پایتخت اروپا را از روز شنبه با تعطیلی مترو، موزه ها، مدارس و دانشگاه ها مختل كرده بود.
هشدار امنیتی بروكسل به دلیل آنچه كه 'تهدید جدی و فوری' خوانده شده تا دوشنبه آینده در سطح 4 باقی خواهد ماند.
عملیات پلیس بلژیك برای یافتن «صلاح عبدالسلام» یكی از مظنونان حملات تروریستی پاریس كه گفته می شود به این كشور گریخته، همچنان ادامه دارد.
در جریان حملات تروریستی 13 نوامبر ( 22 آبان) پاریس، دست كم 130 نفر جان خود را از دست دادند و بیش از 350 نفر دیگر مجروح شدند.
این برای نخستین بار در تاریخ فرانسه بود كه عملیات انتحاری در خاك این كشور صورت گرفت. گروه تروریستی داعش مسوولیت این حملات را برعهده گرفت.
اروپام ** 9053**1144