۵ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۸:۵۲
کد خبر: 81855408
۰ نفر
ارائه خدمات امدادی به زائران حسینی

آبادان-ایرنا- رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت:دو هزار و 120 امدادگر این جمعیت در ایران و عراق وظیفه امدادرسانی به زائران اربعین حسینی را برعهده دارند.

سید امیر محسن ضیائی روز پنجشنبه ضمن همراهی وزیر بهداشت و بازدید از روند ارائه خدمت به زائران اربعین حسینی در مرز بین المللی شلمچه، اقدامات جمعیت هلال احمر به زائران را تشریح كرد.
وی گفت:یكهزار و 120 امدادگر جمعیت هلال احمر در عراق و یكهزار امدادگر این جمعیت در ایران به زائران اربعین خدمات رسانی می كنند.
ضیایی ادامه داد:از ابتدای آغاز عزیمت زائران كربلا به عتبات عالیات، 10 هزار و 700 زائر از خدمات امدادی این جمعیت بهره مند شدند.
ضیایی اضافه كرد:جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران 430 پایگاه ثابت و سیار در عراق مستقر كرده است و در نجف نیز علاوه بر استقرار چادرهای امدادی، دو مركز شبانه روزی به زائران ارائه خدمت می كند.
رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تصریح كرد:یك بیمارستان نیز در كوت و پنج پایگاه امدادی نیز در دیوانیه عراق راه اندازی شده كه به زائران ارائه خدمت می كند.
مرزهای شلمچه، مهران و چذابه از مبادی زمینی تردد زائران اربعین حسینی است كه در ایام اربعین سال گذشته 580 هزار زائر از شلمچه به عتبات عالیات و كربلای معلی عزیمت كردند.
پیش بینی می شود این تعداد در سال جاری به بیش از یك میلیون نفر افزایش یابد.
6125 /1596