سرپرست فرمانداري شهرستان البرز: خود را متعهد به پاسخگويي در برابر همه آحاد مردم مي دانم

قزوين- ايرنا- سرپرست فرمانداري شهرستان البرز با بيان اينكه اساسي ترين وظيفه مديران، پاسخگويي به مطالبات و جلب رضايت مردم است گفت: خود را متعهد به پاسخگويي در برابر همه آحاد مردم مي دانم.

به گزارش ايرنا، رضا عسگري در مراسم توديع فرماندار سابق و معارفه خود به عنوان فرماندار شهرستان البرز كه روز پنجشنبه با حضور استاندار و جمعي از مسوولان در تالار شهر البرز برگزار شد، ضمن تبريك هفته بسيج با اشاره به تشكيل بسيج مستضعفين به فرمان تاريخي امام راحل(ره) در پنجم آذر ماه سال 1358 و اهميت اين نهاد مردمي، افزود: ترويج و نهادينه شدن تفكر بسيجي، عامل ثبات و بقاي نظام اسلامي است و فرهنگ و تفكر بسيجي بايد در بدنه جامعه بايد جريان يابد.
وي اظهاركرد: هفته بسيج فرصتي دوباره براي تجديد بيعت با آرمانهاي امام (ره) و مقام معظم رهبري و يادآوري رشادت‌هاي بسيجيان در دوران هشت سال دفاع مقدس است.
عسگري در ادامه ضمن تاكيد بر اينكه بايد روحيه بسيجي در جامعه حفظ شود گفت: فلسفه تشكيل بسيج، تحكيم و تحقق ارزش‌هاي اسلامي است و بسيج تشكلي مردمي، كم‌هزينه، بي‌توقع و آماده‌ به ‌خدمت است كه همواره در مسير دفاع از انقلاب و آرمانها آن بوده است.
وي با بيان اينكه شهرستان البرز در دوران دفاع مقدس بيشترين خدمات را داشته، افزود: در طول هشت سال دفاع مقدس اين شهرستان 703 شهيد تقديم انقلاب كرده و وجود بيش از يكهزار و 523 خانواده و والدين شهدا، نشانگر سهم اين شهرستان در دفاع از ارزشها و كيان نظام اسلامي است.
عسگري ادامه داد: همچنين وجود سه هزار و 450 ايثارگر و جانباز در اين شهرستان، وظيفه مسوولين را براي خدمت رساني به اين منطقه سنگين تر مي كند.
وي با تشكر از حسن اعتماد استاندار قزوين در واگذاري فرمانداري شهرستان البرز به وي، افزود: معتقدم در كوتاه مدت و در كنار وظايف ذاتي، برگزاري انتخاباتي سالم، رقابتي و با حضور حداكثري و پرشور مردم و صيانت از آرا شهروندان از مهمترين وظايف فرمانداري است.
فرماندار شهرستان البرز ادامه داد: حضور مردم در پاي صندوق هاي راي با ايجاد اميد و اعتماد به نظام شكل مي گيرد و هر زماني كه در كشور حضور حداكثري شكل گرفته، كشور از بسياري توطئه ها مصون مانده است.
عسگري سال 76 را يكي از شرايطي دانست كه دشمنان با شمارش معكوس در صدد حمله به ميهن اسلامي بودند كه برگزاري يك انتخابات رقابتي و شكوهمند در دوم خرداد همان سال، موجب خنثي شدن تمام تهديدات خارجي عليه كشورمان گرديد.
وي در ادامه خاطرنشان كرد: سال 92 نيز يكي از شرايطي بود كه دشمنان بدنبال فرصتي مي خواستند نظام اسلامي را تهديد كنند كه با حضور حماسي مردم در انتخابات 24 خرداد، دشمنان و بدخواهان با ديدن پشتيباني مردم از نظام اسلامي از اجراي هر نقشه خبيثانه اي نااميدانه شدند.
وي تصريح كرد: امروز تمامي ناظران و تحليل گران خارجي چشم به ميزان مشاركت مردم درانتخابات ايران اسلامي دوخته اند، لذا فراهم كردن بستر مناسب براي حضور حداكثري مردم در دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي و پنجمين دوره خبرگان رهبري وظيفه اصلي همه مسوولان است.
عسگري بر حركت در مدار قانون، انصاف و بي طرفي تاكيد و اضافه كرد: بايد حافظ حق الناسي باشيم كه مقام معظم رهبري بر آن تاكيد فرمود.
وي در ادامه با اشاره به تمركز كارخانجات و واحدهاي توليدي در شهر صنعتي البرز و مسايل كارگري و كارفرمايي آن، گفت: فرمانداري به عنوان نماينده حاكميت، خود را مكلف به حمايت از صنعت براي بقا، توسعه و ايجاد اشتغال براي جوانان مي داند.
عسگري گفت: فرمانداري خود را در برابر توليدكنندگان، كارآفرينان و كارگران مسوول مي داند و لذا تلاش خواهيم كرد با حمايت جدي از صنعتگران و توليد كنندگان، براي رفع موانع توليد و تقويت زيرساخت ها، براي توسعه صنعت و وجاهت دادن به سرمايه گذاري و اشتغال و توسعه پايدار گام بردارد.
فرماندار البرز از راه اندازي ميز صنعت با مشاركت صنعتگران، سرمايه گذاران و دانشگاهيان در شهرستان خبر داد و گفت: با بهره گيري از ظرفيت دانشگاهها و اندوخته تجربه مديران صنعت و دانش استادان دانشگاه مي توانيم زيرساخت ها را معرفي و از توليد و صنعت حمايت كنيم و با تسهيل فرايند سرمايه گذاري به توسعه شهرستان كمك كنيم.
عسگري وجود 9 هزار و 300 دانشجو با 10 مركز دانشگاهي را از ظرفيت هاي اين شهرستان خواند و گفت: بخشي از اين توانمندي مي تواند براي تقويت بخش صنعت بكار گرفته شود و در اين راستا با ايجاد ارتباط ميز صنعت با صاحبنظران، اميدواريم به توسعه شهرستان البرز شتاب بيشتري بخشيم.
در اين مراسم از زحمات حسنپور فرماندار سابق تقدير و رضا عسگري به عنوان سرپرست فرمانداري البرز معرفي شد.
عسگري كه از رزمندگان و جانبازان دوران دفاع مقدس است، افتخار 30 ماه حضور داوطلبانه در جبهه هاي حق عليه باطل و مجروحيت شيميايي را دارد.
عسگري پيش از اين به عنوان معاون سياسي فرمانداري كرج بود و سوابقي از جمله معاون برنامه ريزي فرمانداري زنجان، سرپرست فرمانداري آبيك، بخشداري مركزي زنجان، بخشدار آبيك، بخشدار مركزي بويين زهرا، مديرعامل تاكسيراني قزوين و بيش از يك دهه كار رسانه اي در ايرنا را در كارنامه خود دارد.
شهرستان البرز به مركزيت الوند در 9 كيلومتري جنوب غربي شهر قزوين واقع شده است
7389/ 6128