مديركل غله: مصرف نان باكيفيت از حقوق مسلم مردم است

ياسوج - ايرنا - مديركل شركت غله و خدمات بازرگاني كهگيلويه و بويراحمد گفت: مصرف نان باكيفيت و مرغوب از حقوق مسلم مردم اين استان است و بايد براي تحقق آن تلاش شود.

به گزارش خبرنگار ايرنا، سيد علي صادق فروزنده روز پنجشنبه در كارگاه آموزشي اصول و فنون پخت نان ويژه شهرستان بويراحمد افزود: نانوايان كهگيلويه و بويراحمد براي افزايش هر چه بيشتر كيفيت انواع نان در اين استان و عرضه نان مرغوب به مردم بكوشند.
وي بيان كرد: بررسي ها نشان مي دهد كه نان كهگيلويه و بويراحمد نسبت به استان هاي جنوبي كشور داراي كيفيت بهتر است اما در مقايسه با شهرهاي شيراز و اصفهان كيفيت و مرغوبيت پايين تري دارد.
فروزنده اظهار كرد: برگزاري دوره ها و كارگاه هاي آموزشي براي متصديان و كارگران نانوايي هاي كهگيلويه و بويراحمد فرصتي مناسب براي كسب تجربه و فراگيري نكات جديد در راستاي افزايش روزافزون كيفيت نان در اين استان خواهد بود كه بايد مورد استفاده بهينه قرار گيرد.
وي خواستار همسان سازي قيمت انواع نان كهگيلويه و بويراحمد با ساير شهرهاي كشور شد.
فروزنده عنوان كرد: اين كارگاه آموزشي سه روزه با همكاري شركت غله و خدمات بازرگاني و اداره كل آموزش فني و حرفه اي كهگيلويه و بويراحمد و اتحاديه صنف خبازان شهرستان بويراحمد برگزار شده و در آن مطالب به صورت تئوري و عملي به شركت كنندگان ارائه مي شود.
وي ابراز داشت: مهمترين هدف از برگزاري اين كارگاه آموزشي كمك به بهبود كيفيت و مرغوبيت انواع نان در كهگيلويه و بويراحمد است.
فروزنده تعداد نانوايي هاي شهرستان بويراحمد را 270 مورد اعلام كرد و افزود: 400 نفر از متصديان و كارگران نانوايي هاي شهرستان بويراحمد براي شركت در اين كارگاه آموزشي دعوت شده اند كه در روز نخست حدود 60 نفر حضور دارند.
وي گفت: اين كارگاه آموزشي نهمين دوره براي متصديان و كارگران نانوايي هاي كهگيلويه و بويراحمد از آبان 93 تاكنون است.
فروزنده بيان كرد: مدرس اين كارگاه آموزشي محمدرضا خواجه مربي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در بحث آرد و پخت نان و كارشناس دانشگاه علوم پزشكي و عضو اتحاديه صنف خبازان استان اصفهان است.
در روز نخست اين كارگاه آموزشي مواردي شامل انواع آرد و نان، ويژگي هاي نان و آرد باكيفيت و مرغوب، مدت زمان استاندارد پخت نان، وزن ايده آل چانه نان، مهمترين ايرادهاي پخت نان،
دلايل بالا بودن ضايعات نان، نحوه و شيوه هاي پخت نان و عوامل موثر در پايين بودن كيفيت آرد و نان مطرح و تشريح شد.
7535/6162