استاندارگيلان: دولت گام هاي موثري براي توسعه زيرساخت ها برداشته است

رشت - ايرنا - استاندار گيلان روند توسعه پايدار در استان را مطلوب دانست و با تاكيد بر ضرورت بهره گيري از همه توان و ظرفيت براي تحقق بيش از پيش اين امر گفت: دولت تدبير و اميد، تاكنون گام هاي موثري براي توسعه زيرساخت ها برداشته است.

محمدعلي نجفي كه عصر پنجشنبه به منظور بررسي مسائل و مشكلات بخش كشاورزي و افتتاح آسفالت راه روستايي سي پل - شوييل به شهرستان رودسر سفر كرده بود، در گفت وگو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: دولت با تلاش براي توسعه زير ساخت ها ، مي كوشد ميزان ماندگاري مردم در روستاها را افزايش دادده و از مهاجرت آنان به شهرها بكاهد.
وي افزود: ما هم بر همين اساس، توسعه زير ساخت ها را در منطقه پيگيري مي كنيم تا از اين طريق بتوانيم خدمات را در روستاها ارتقاء بخشيم.
استاندار گيلان با بيان اينكه از آغاز سالجاري تاكنون 350 كيلومتر از راه هاي روستايي استان آسفالت شده، آن را نويدي اميدواركننده براي توسعه همه جانبه استان دانست و اضافه كرد: براي انجام اين طرح ها ، 56 ميليارد تومان سرمايه گذاري شده است.
نجفي افتتاح آسفالت راه روستايي سي پل - شوييل در اشكورات رحيم آباد رودسر را يكي از طرح هاي عظيم و برجسته اي دانست كه باعث تحقق خواسته ها و مطالبات مردم اين سامان شده و گفت: اين كارها با اهتمام فزون تري استمرار خواهد داشت.
وي خاطرنشان كرد: براي تحقق پروژه آسفالت 10 كيلومتري راه سي پل - شوييل كه 25 روستا از مزاياي آن نفع مي برند، دو ميليارد و 500 ميليون تومان سرمايه گذاري شده است.
نجفي يادآور شد: آسفالت 350 كيلومتر از راه هاي روستايي استان در سالجاري تاكنون، نسبت به مدت مشابه قبل، 60 تا 70 درصد رشد دارد كه اين امر، مويد آن است كه در حوزه زير ساخت ها كارهاي بزرگي صورت گرفته است.
استاندار گيلان اضافه كرد: حضور ما در شهرستان ها به منظور ديدار چهره به چهره با مردم و رسيدگي به مسائل و مشكلات آنان انجام مي شود و بي ترديد در كنار طرح مشكلات، مي توانيم گام هاي مثبت و موثري براي رفع مشكلات مردم برداريم.
استاندار گيلان پيش از افتتاح آسفالت راه روستايي سي پل - شوييل در اشكورات رحيم آباد رودسر، از كارخانه فندق خشك كني روستاي نيلو نيز بازديد كرد.
روستاي نيلو در 15 كيلومتري جنوب رحيم آباد و دهستان شوييل نيز در 30 كيلومتري جنوب رحيم آباد قرار دارند.
شهرستان رودسر در 75 كيلومتري شرق مركز استان گيلان واقع است.ك/3
3019/2007