رفع غبار ازچهره اسلام با استفاده از ظرفيت هاي علما ميسر است

زاهدان- ايرنا- استاندار سيستان و بلوچستان گفت: با توجه به اينكه دشمنان به دنبال نشاندن غبار بر چهره اسلام هستند، مي توان از ظرفيت علماي ديني بهترين استفاده را در اين مسير كرد.

به گزارش ايرنا علي اوسط هاشمي روز پنجشنبه در ديدار با مسئولان و دانشجويان دانشگاه مذاهب اسلامي سيستان و بلوچستان مستقر در زاهدان اظهار داشت: مي توان از ظرفيت دانشگاهها، حوزه ها و به طور كلي نخبگان در مسير معرفي اسلام ناب محمدي بهره گرفت.
وي افزود: علما با الگو گرفتن از بزرگان دين اسلام مي توانند فكر و عقلانيت را آنگونه شكل دهند كه بر روح و روان انسان ها اثري ماندگار بگذارد.
وي تصريح كرد: با توجه به زيبايي هاي فراوان در حوزه دين، علما مي توانند از اين ظرفيت براي معرفي اسلام ناب بهترين بهره را گيرند.
استاندار سيستان و بلوچستان با اشاره به جايگاه والاي دانشگاه مذاهب اسلامي، بر گسترش اين مركز تاكيد كرد و گفت: توسعه اين دانشگاه نه تنها از نظر وسعت بلكه از نظر محتوا بخشي با جذب اساتيد برجسته در اين حوزه بايد مورد توجه قرار گيرد.
هاشمي از مسئولان دانشگاه مذاهب اسلامي استان خواست طرحي را براي توسعه دانشگاه آماده كنند كه نقش دهنده در عرصه هاي مختلف باشد.
وي افزود: با توجه به اينكه دشمنان به دنبال ايجاد شكاف در جامعه هستند بايد از نظر محتوا بخشي اقدامات مطلوب در دانشگاه مذاهب اسلامي سيستان و بلوچستان صورت گيرد تا با قواره دادن منطقه اي زمينه جذب علاقه مندان علم از كشورهاي اسلامي به اين استان بيش از پيش فراهم شود.
نماينده اساتيد دانشگاه مذاهب اسلامي سيستان و بلوچستان نيز در اين نشست با بيان اينكه دنياي استعمار در ادوار گذشته اموال مسلمانان را به غارت برد گفت: در آن دوران تنها چيزي كه به عنوان سرمايه ارزشمند براي مسلمان باقي ماند فرهنگ اسلامي و علوم ديني بود.
مفتي عبدالحليم قاضي ادامه داد: با گذشت زمان دشمنان به جايگاه والاي علوم ديني پي بردند و بر اين اساس به دنبال تهي كردن جهان اسلام از انديشه هاي ناب برآمدند كه در اين مسير اجراي دسيسه هاي مختلف را در دستور كار قرار دادند.
وي افزود: دانشگاه مذاهب اسلامي به عنوان اخوت دهنده دين بر اساس مشتركات اسلامي مي تواند در زمينه خنثي كردن نقشه شوم دشمنان بسيار موثر باشد زيرا هدف اين دانشگاه از بين بردن فاصله بين مذاهب و پرهيز از ظن و گمان به يكديگر است.
مولوي محمدطاهر ريگي نماينده دانشجويان دانشگاه مذاهب اسلامي سيستان و بلوچستان نيز در اين نشست خواستار رفع مشكل جذب طلاب در مقطع كارشناسي و توجه ويژه به گسترش اين دانشگاه شد.
علي اردشيرنيا سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامي سيستان و بلوچستان نيز در اين نشست گفت: هم اينك حدود 115 دانشجو خواهر و برادر در اين دانشگاه مشغول تحصيل هستند كه با توجه به نياز استان گسترش اين دانشگاه بايد مورد توجه مسئولان قرار گيرد.
7316/3042/6081