ارائه خدمات امدادي به زائران اربعين از سوي 2120 امدادگر هلال احمر

آبادان-ايرنا-رئيس جمعيت هلال احمر جمهوري اسلامي ايران گفت:دو هزار و 120 امدادگر اين جمعيت در ايران و عراق وظيفه امدادرساني به زائران اربعين حسيني را برعهده دارند.

سيد امير محسن ضيائي روز پنجشنبه همراه با سيدحسن قاضي زاده هاشمي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي كشورمان در بازديد از روند ارائه خدمت به زائران اربعين حسيني در مرز بين المللي شلمچه، اقدامات جمعيت هلال احمر به زائران را تشريح كرد.
وي گفت:يكهزار و 120 امدادگر جمعيت هلال احمر در عراق و يكهزار امدادگر اين جمعيت در ايران به زائران اربعين خدمات رساني مي كنند.
ضيايي ادامه داد:از ابتداي آغاز عزيمت زائران كربلا به عتبات عاليات، 10 هزار و 700 زائر از خدمات امدادي اين جمعيت بهره مند شدند.
ضيايي اضافه كرد:جمعيت هلال احمر جمهوري اسلامي ايران 430 پايگاه ثابت و سيار در عراق مستقر كرده است و در نجف نيز علاوه بر استقرار چادرهاي امدادي، دو مركز شبانه روزي به زائران ارائه خدمت مي كند.
رئيس جمعيت هلال احمر جمهوري اسلامي ايران تصريح كرد:يك بيمارستان نيز در كوت و پنج پايگاه امدادي نيز در ديوانيه عراق راه اندازي شده كه به زائران ارائه خدمت مي كند.
مرزهاي شلمچه، مهران و چذابه از مبادي زميني تردد زائران اربعين حسيني است كه در ايام اربعين سال گذشته 580 هزار زائر از شلمچه به عتبات عاليات و كربلاي معلا عزيمت كردند.
پيش بيني مي شود اين تعداد از اين مرز در سال جاري به بيش از يك ميليون تن افزايش يابد.
6125