جهاد اسلامی فلسطین خواستار تشدید عملیات های مقاومت و در گیری ها در روز جمعه شد

تهران – ایرنا- جنبش جهاد اسلامی روز پنجشنبه مردم فلسطین را به تشدید مقاومت و درگیری در همه نقاط تماس با رژیم صهیونیستی در روز جمعه و بازپس‌گیری پیكرهای شهدا دعوت كرد.

به نوشته پایگاه خبری فلسطین الیوم، جنبش جهاد اسلامی با صدور بیانیه ای بر ادامه تحركات مردمی و افشای جنایت های رژیم اشغالگر قدس در رسانه ها و نیز به كارگیری تمامی ابزارها برای اعمال فشار بر این رژیم جهت بازپس گیری پیكرهای شهدای قهرمان تاكید كرد.
این جنبش همچنین از موسسات و نهادهای حقوقی و قانونی خواست كه در این تظاهرات شركت كنند.
جهاد اسلامی مشاركت گسترده مردم در مراسم های تشییع شهدا را ستود و تاكید كرد كه حضور گسترده و باشكوه ملت فلسطین، بیانگر ارزش و جایگاه شهدا و وفاداری ملت به آنهاست.
در بیانیه جهاد اسلامی آمده است كه سیاست های تجاوزكارانه رژیم صهیونستی ناكام مانده و انتفاضه قدس ادامه داشته و عملیات های شهادت طلبانه تشدید خواهد شد.
در این بیانیه همچنین آمده است كه تمامی تلاش های رژیم اشغالگر برای از بین بردن انتفاضه قدس با استفاده از هر وسیله ممكن، شكست خورده و رژیم صهیونیستی نیز به شكست خود در برابر پایداری ملت فلسطین اعتراف كرده است.
این بیانیه افزود: عملیات های شهادت طلبانه فلسطینیان به منظور ایجاد رعب و وحشت میان سران رژیم صهیونیستی ایجاد می شود و نگرانی سران این رژیم نشانگر ضعف و دستپاچگی آنها در برابر اراده ملت ما است.
سرزمین های اشغالی از ابتدای ماه اكتبر (9 مهر) صحنه اعتراض های گسترده فلسطینی ها به سیاست های تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی در قبال مسجدالاقصی و بیت المقدس اشغالی بوده كه این دور تازه قیام فلسطینی ها علیه رژیم صهیونیستی به انتفاضه سوم یا انتفاضه قدس معروف شده است.
رژیم صهیونیستی با ادامه سیاست های تجاوزگرانه خود ،سعی در تحریف هویت اسلامی مسجد الاقصی و اجرای طرح تقسیم زمانی و مكانی آن دارد .
خاورم**9366**9329**1144