استاندار لرستان :دشمن از وجود تفكر بسیجی نگران است

خرم آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: دشمن از وجود تفكر بسیجی در كشور نگران است.

به گزارش ایرنا هوشنگ بازوند روز پنجشنبه در همایش سه هزار نفری بسیجیان در پادگان امام حسین(ع) خرم آباد افزود: پنجم آذرماه، یاد آور پیام تاریخی امام خمینی(ره) است كه نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی به شمار می رود.
وی بسیج را یك پدیده اجتماعی عنوان كرد و افزود: بسیج یك پدیده اجتماعی، اعتقادی و الهی است كه با شروع جنگ تحمیلی شكل گرفت.
بازوند ادامه داد: بسیج یادگار و فرزند امام خمینی(ه) است كه درون مایه آن را ایثار، شجاعت و شهامت شكل داده است.
استاندار لرستان اظهار كرد: بسیج توانسته است خود باوری را در جامعه نهادینه و آن را در جهت پیشبرد اهداف نظام تبدیل به یك فرهنگ كند.
وی بسیج را یك تفكر جهان بینی عنوان كرد و بیان داشت: بسیج یك تفكر جهانی است كه مولفه های آن را ایثار، تبدیل شدن تهدید به فرصت، تلاش، دفع موانع، تحمل سختی ها، خود باوری و كار جهادی است.
بازوند خودسازی و اسوه سازی را از رسالت های بسیج عنوان كرد و گفت: تفكر بسیجی انسان ساز است و این تفكر تاكنون توانسته است اسوه های بزرگی را در جامعه پرورش دهد.
وی ادامه داد: رسالت اجتماعی بسیج موجب شده كه این نهاد مقدس، از بروز و ترویج آسیب های اجتماعی در جامعه جلوگیری كند و به عنوان یك كنترل كننده زیرپوستی ناهنجاری های جامعه عمل كند كه این موضوع سبب شده است كه دشمن هم از وجود این سرمایه اجتماعی نگران باشد.
فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد نیز در این همایش با بیان اینكه امنیت ایران اسلامی مرهون مجاهدت شهداست افزود: بسیجیان با حضور در همه عرصه‌ها دشمنان قسم‌خورده انقلاب اسلامی را در دست‌یابی به اهداف شوم آن‌ها ناكام گذاشته‌اند.
سرهنگ ماشاءالله بازگیر افزود: بیش از 150 هزار نفر از اقشار مختلف در شهرستان خرم‌آباد عضو بسیج هستند.
وی اظهار داشت: به‌كارگیری استعدادهای معنوی و متخصص در راستای گسترش جامعه اسلامی مأموریت بسیج است.
بازگیر با اشاره به این كه ولایتی بودن، اخلاص و انقلابی بودن از ویژگی‌های یك بسیجی است افزود: نیروی مقاومت بسیج خرم‌آباد دو هزار و ۴۳۱ حلقه صالحین، هزار و ۵۴۵ حلقه محلات و ۸۸۶ حلقه اشجار را برگزار كرده است.
فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد افزود: تعداد ۴ هزار و ۳۳ دانش‌آموز طی دو ماه گذشته به اردوهای راهیان نور اعزام شده‌اند.
7269/6060