۵ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۸:۱۳
کد خبر: 81855362
۰ نفر
ابوترابی:‌ آینده متعلق به دنیای اسلام است

تهران-ایرنا- نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت:‌ به یقین آینده متعلق به دنیای اسلام و پیروان قرآن كریم و در دست بسیجیان مومن، شهادت طلب و ولایت پذیر است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد عصر پنجشنبه در مراسم سالروز تاسیس بسیج مستضعفین در میدان آزادی تهران گفت: استكبار جهانی در برابر امت اسلام صف آرایی كرده است و با یكدیگر هم‌پیمان شده‌اند تا مستضعفان جهان را با تمام توان از بین ببرند.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی در اجتماع بزرگ بسیجیان ناحیه حمزه سید الشهدا (ع) با استناد به آیات قرآن كریم گفت: این آیات خطاب به امت اسلام و نیروهای بسیج تاكید دارد كه هر شخصی كفار را ولی و راهنمای خود بداند و با آنان رابطه برقرار كند، از امت كفار است و دیگر از جامعه مسلمانان نیست.
وی تصریح كرد كه اگر با كفار و دشمنان مسلمانان، طرح دوستی و مودت ریخته شود، آنان دست در دست یكدیگر به نفع امت كفر قدم برخواهند برداشت، و افزود: قرآن كریم در رابطه مسلمانان با كفار هشدار می‌دهد كه كفار، یاران یكدیگر و ملت واحده هستند.
ابوترابی فرد تاكید كرد كه آنان یك جبهه واحد را در برابر مومنان تشكیل داده‌اند و افزود: كسانی كه برای رویارویی با جبهه حق با یكدیگر پیمان می بندند، هرگز نمی‌توانند دوست و یار مسلمانان باشند.
وی افزود: نیروهای بسیجی و انقلابی در جمهوری اسلامی در دوران دفاع مقدس و با 36 سال مقاومت و ایستادگی دربرابر آمریكا و استكبار جهانی راه مقاومت و آزادگی در برابر استكبار جهانی را مقابل امت اسلام گشودند.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی ادامه كرد كه نیروهای بسیجی در ولایت پذیری و دوری از دشمنان خدا پیش گام هستند و این ویژگی مسیر و حركت بسیج را در حیات فرهنگی ، علمی ، اقتصادی و دفاعی تبیین می‌كند.
ابوترابی‌فرد افزود: نیروهای انقلابی و بسیجی فلسطینی، لبنانی، ‌سوری ، بحرینی و یمنی از نیروهای بسیجی و مقاوم انقلاب اسلامی درس آموخته‌اند.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد كه نیروهای انقلابی و متعهد بسیجی برای دنیای اسلام الهام بخش و پیام‌آور اقتدار و قدرت هستند.
ابوترابی فرد با اشاره به این كه امروز امت اسلام، با الهام از آموزه‌های قرآن كریم،‌ فریادهای بلند بنیانگذار انقلاب اسلامی و رهبری سكان دار كشتی انقلاب با همه قدرت مقابل زیاده خواهان نظام سلطه و اردوگاه كفر ایستاده است، تاكید كرد: دشمن از این مقاومت به ستوه آمده است.
وی با اشاره به ویژگی های اخلاقی و رفتاری منحصر به فرد نیروهای بسیجی گفت:این خصوصیات موقعیت و نقش آنان را در تاریخ غرورآفرین انقلاب اسلامی برجسته كرده است.
ابوترابی فرد از خصیصه تولی و تبری به عنوان خصایص اعتقادی، رفتاری و اخلاقی نام برد كه منظومه فكری و رفتاری بسیجیان را تشكیل می‌دهد.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش گفت: كافران دست در دست یكدیگر در برابر ملت عراق با تمام توان صف آرایی كرده‌است.
وی با بیان این كه آنان تمامیت ارضی و اقتدار ملت ودولت عراق را هدف قرار داده اند، گفت: امروز عراق، نماد مردم سالاری دینی در خاورمیانه است.
ابوترابی فرد به بیداری مرجعیت هوشمند، مردم متدین و زنان و مردان شیعه و سنی در این كشوراشاره كرد و گفت: اگر ملت ایران به عنوان بازوی قدرتمند در كنار دولت و ملت عراق نمی ایستاد خدا می داند كه در این شرایط كشور و مردم عراق با چه مصائب بزرگی روبرو بودند.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این كه ‌ مردم سوریه پنج سال است كه قربانی جنایت های آمریكا و مزدوران منطقه ای او هستند، گفت: سلاح ها و دلارهای اردوگاه كفر به زعامت آمریكای جنایتكار به یاری نیروهای تكفیری آمد تا دولت و ملتی ایستاده در برابر نظام سلطه و صهیونیست ها را با چالش های جدی دفاعی،امنیتی، ‌ اقتصادی، سیاسی و امنیتی روبرو كند.
وی ادامه داد كه این اردوگاه در یمن نیز در مقابل ملت به پا خاسته این كشور ایستاده است.
ابوترابی به تصمیم ملت یمن كه با تمسك به آموزه های قرآن كریم برای تغییر حیات سیاسی خود بپا خاسته است، اشاره كرد و افزود: برای متزلزل كردن عزم و اراده راسخ ملت یمن،امروز ملت یمن از زمین، دریا و آسمان تحت شدیدترین محاصره ها قرار دارد.
ابوترابی به بیانات مقام معظم رهبری اشاره كرد و گفت: در جنگ اراده ها این اراده مستحكم ملت یمن است كه اراده استكبارجهانی و جبهه كفر را در هم خواهد كوبید.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد كه آمریكایی ها با تمام توان رسانه ای، اقتصادی و ‌سیاسی ازاین رژیم نامشروع در كنار صهیونیست های جانی از آنها حمایت می‌كنند.
وی با اشاره به این كه مسلمانان نباید كفار را به عنوان پیش رو و پیش گام انتخاب كنند، تاكید كرد: اصلا نباید رابطه‌ای بین امت اسلام و كفر برقرار شود.
وی به آیات قرآن كریم اشاره كرد و گفت: طبق نص صریح قرآن كریم نباید با صهیونیست و ایادی مزدور آن‌ها كه در برابر امت اسلام صف آرایی كرده اند در چارچوب محبت و دوستی رفتار كرد.
ابوترابی فرد ادامه داد كه نباید بین مومنان و كفار پیمان نظامی منعقد شود و تاكید كرد كه مبادا مومنان سرپرستی و زعامت آنها را بپذیرند.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز شما نیروهای بسیجی در همه صحنه ها برای دنیای اسلام الهام بخش و پیامبر عزت، اقتدار و پیروزی هستید.
اول تا هفتم آذرماه به عنوان هفته بسیج نامگذاری شده است.
سیام**1497 ** 1569