بيش از پنج هزار ميليارد ريال تسهيلات اشتغالزايي در همدان پرداخت شد

همدان- ايرنا- مدير كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان همدان گفت: در سالجاري پنج هزار و 10 ميليارد ريال تسهيلات اشتغالزايي در همدان پرداخت شده است.

مسعود اقلامي روز پنجشنبه در كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان همدان افزود: اين ميزان تسهيلات براي پرداخت به 22 هزار و 177 طرح در راستاي ايجاد اشتغال عقد قرارداد شده است كه بيشتر اين طرح‌ها نيز مربوط به بخش كشاورزي و مشاغل خانگي است.
وي اظهار كرد: 782 طرح اشتغالزايي به مبلغ 740 ميليارد ريال هم‌اكنون در بانك‌ها در دست بررسي است.
وي اضافه كرد: 803 ميليارد ريال اعتبار براي طرح‌هاي مشاغل خانگي به استان همدان ابلاغ و توسط سه بانك عامل اين تسهيلات پرداخت شده‌اند.
وي با بيان اينكه هزار و 260 ميليارد ريال تسهيلات از صندوق توسعه ملي به طرح‌هاي سرمايه‌گذاري همدان در نظر گرفته شده است گفت: هزار و 756 طرح به مبلغ يك هزار و 930 ميليارد ريال براي دريافت تسهيلات ريالي از صندوق توسعه ملي معرفي شده كه 184 طرح به مبلغ يك هزار و 260 ميليارد ريال تاكنون عقد قرار داد شده است.
وي درباره تسهيلات ارزي صندوق توسعه ملي عنوان كرد: تاكنون شش طرح به مبلغ 67 ميليون و 200 هزار يورو عقد قرارداد شده و هفت طرح به ارزش 402 ميليون دلار نيز در حال بررسي است.
اقلامي عنوان كرد: 12 هزار ميليارد ريال تسهيلات در سفر رياست جمهوري به عنوان سرمايه‌ در گردش واحدهاي توليدي مصوب شده است كه هزار و 134 طرح به مبلغ 11 هزار و 230 ميليارد ريال به بانك مركزي معرفي شده است.

**معوقات 300 واحد توليدي و صنعتي در همدان پرداخت شد
سرپرست معاونت اقتصادي استانداري همدان نيز در اين كارگروه گفت: احيا واحدهاي تعطيل و اراكد از مهمترين اولويت‌هاي استان است كه تاكنون بدهي معوق 300 واحد توليدي و صنعتي در همدان به بانك‌ها تعيين تكليف شده و اين واحدها فعاليت خود را آغاز كرده‌اند.
احمد فضلعلي افزود: بانك مركزي براي پرداخت تسهيلات 12 هزار ميليارد ريالي مصوب در سفر رياست جمهوري به استان همدان هنوز تكليفي مشخص نكرده است.
وي تصريح كرد: نگاه سرمايه‌گذاران به واحدهاي توليدي در همدان تغييرات مثبتي داشته است.
7530/6993