۵ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۸:۰۵
کد خبر: 81855352
۰ نفر
94 طرح اقتصاد مقاومتي در كازرون اجرا مي شود

شيراز- ايرنا- فرمانده ناحيه مقاومت بسيج كازرون گفت: تا پايان سال جاري 94 طرح در قالب اقتصاد مقاومتي در زمينه هاي كشاورزي، صنعتي و توليدي با اعتباري افزون بر 15ميليارد ريال و ايجاد فرصت شغلي براي 300 نفر در اين شهرستان اجرا مي شود.

سرهنگ غلامرضا شرفي، پنجشنبه در حاشيه بازديد از يك كارگاه توليد كفش در شهر كازرون كه با مشاركت و همياري ناحيه مقاومت بسيج اين شهرستان راه اندازي شده در گفت و گو با ايرنا افزود: با هدف تحقق فرمايش رهبر معظم انقلاب مبني بر اجراي طرح اقتصاد مقاومتي و ايجاد اشتغال براي جوانان، اين نهاد اقدام به پرداخت تسهيلات به جوانان جوياي كار براي ايجاد واحدهاي توليدي كرده است.
وي اظهار كرد: بعد از راه اندازي حوضچه پرورش ماهي سردابي قزل آلا در كازرون، اين كارگاه توليد كفش، دومين طرحي است كه در قالب طرح اقتصاد مقاومتي در اين شهرستان راه اندازي شده و براي تعدادي از جوانان دانش آموخته جوياي كار اشتغال ايجاد كرده است.
يكي از جواناني كه براي راه اندازي اين كارگاه توليد كفش نقش موثري داشته است، گفت: اين كارگاه براي 20 نفر به صورت مستقيم و غير مستقيم اشتغال ايجاد كرده و با وجودي كه مدت زمان زيادي از شروع فعاليت آن نمي گذرد اما ماهانه حدود دو هزار جفت كفش در اين كارگاه توليد مي شود.
حميد رنجبر اظهار داشت: پس از عرضه توليدات اين كارگاه به بازار، تقاضاهاي زيادي علاوه بر شهرستان هاي مختلف استان فارس و استان هاي همجوار از استان خوزستان و تهران نيز براي ارسال كفش هاي توليدي اين كارگاه دريافت كرده ايم كه نياز آنها را تامين خواهيم كرد.
او گفت: براي راه اندازي اين كارگاه 500 ميليون ريال تسهيلات از سپاه كازرون دريافت كرديم و مكان كنوني اين كارگاه را آموزش و پرورش در اختيار ما قرار داده است اما در صورتي كه اعتبارات بيشتر و مكان مناسبي در اختيار داشته باشيم در آينده نزديك خط توليد كيف و كمربند را هم راه اندازي خواهيم كرد و به تبع آن شمار بيشتري از جوانان در اين كارگاه مشغول بكار خواهند شد.
شهرستان كازرون در فاصله 120 كيلومتري غرب شيراز قرار دارد.
7372 /6118