عملكرد ستاد تسهيلات و رفع موانع توليد در دولت يازدهم قوت گرفته است

همدان- ايرنا- رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: عملكرد ستاد تسهيلات و رفع موانع توليد در دولت يازدهم قوت گرفته و اين دولت با جديت در حال پيگيري وضعيت واحدهاي توليدي است.

محمدرضا متين روز پنجشنبه در كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان همدان افزود: در دولت تدبير و اميد ستاد تسهيلات و رفع موانع به استان ها واگذار شده است و رياست آن نيز عهده استانداران است.
وي بيان كرد: با توجه به اينكه رفع مشكلات واحدهاي توليدي از مهمترين اهداف مديريتي استان است عملكرد اين ستاد در همدان با قوت پيگيري مي شود.
وي ادامه داد: از خرداد ماه سالجاري تاكنون 18 جلسه ستاد تسهيلات با 107 مصوبه در استان همدان تشكيل شده است.
وي با بيان اينكه 84 مورد از اين مصوبات مربوط به سازمان صنعت، معدن و تجارت و مابقي مربوط به جهاد كشاورزي است گفت: 39 مورد از اين مصوبات اجرايي و 68 مصوبه نيز در حال اجرا است.
وي بيان كرد: 82 مورد از اين مصوبات مربوط به امور بانكي و تسهيلات و 18 مصوبه نيز مربوط به امور مالياتي و تامين اجتماعي است.
وي افزود: از سال 67 ستاد تسهيل در قالب ماده 128 قانون مصوب و جلسات به صورت كلي با حضور وزرا تشكيل و در طول سال هاي مختلف فقط 9 جلسه برگزار شده بود.
وي عنوان كرد: همه مصوبات اين ستاد در استان يا در حال اجرا بوده و يا اجرايي شده‎اند و هيج مصوبه اي با عدم اجرا مواجه نيست.
وي با اشاره به دو طرح شركت شيشه و شركت فروسيليس آذرخش گفت: طرح شركت شيشه همدان با 66 ميليون يورو به بانك سامان معرفي شده و تاكنون 48 درصد پيشرفت فيزيكي دارد.
وي تصريح كرد: شركت فروسيليس آذرخش با 15 ميليون دلار به بانك سپه معرفي شده كه بانك پيگيري لازم را در خصوص اين طرح نداشته است.
7530/6993