فضای همدلی و همراهی برای همه گروهها و احزاب در دولت تدبیر و امید فراهم شده است

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین با بیان اینكه همدلی و همزبانی مسئولان و مردم موجب افزایش امنیت و توسعه كشور می شود، گفت: خوشبختانه فضای همدلی و همراهی برای همه گروهها و احزاب در دولت تدبیر و امید فراهم شده است.

به گزارش ایرنا، فریدون همتی بعد از ظهر پنجشنبه در مراسم تودیع و معارفه فرماندار شهرستان البرز با اشاره به اینكه دولت یازدهم دولتی فراجناحی است، افزود: به گفته رییس جمهوری، دولت تدبیر و امید در پی پیروزی جناح خاصی نیست و تلاش می‌كند كه شرایط برای مشاركت همه سلائق و گرایش های وفادار به نظام فراهم شود.
وی اظهار كرد: اكنون كه به واسطه همدلی و همزبانی دولت و ملت، فضای اعتماد و امید در كشور حاكم شده و دولت، سرمایه ارزشمندی در مسیر خدمت اندوخته است و در شرایطی كه با درایت مقام معظم رهبری و تدبیر رییس جمهوری گام‌های بلندی در جهت رفع تحریم‌های ظالمانه، رونق اقتصادی و احقاق حقوق ملت ایران در عرصه ‌های بین‌المللی برداشته شده است، باید قدر این وحدت را در داخل بدانیم.
نماینده عالی دولت در استان با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در پایان سال جاری افزود: برگزاری انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی یك ظرفیت و فرصتی مناسب برای مشاركت گسترده و فعال مردم در سرنوشت سیاسی و اجتماعی خویش و كشور است.
همتی افزود: یكی از توصیه‌های رییس جمهوری آماده كردن فضای استان برای برگزاری باشكوه تر این انتخابات‌ است و تنها با ایجاد امید و افزایش اعتماد است كه به حضور حداكثری مردم در انتخابات می توان دست یافت.
وی اضافه كرد: حضور حماسی مردم در انتخابات، تمامی تهدیدهای خارجی را از بین می برد و نظام اسلامی را در برابر هر نوع توطئه ای مصون می سازد.
همتی خاطرنشان كرد: برای دولت پیروزی این حزب یا آن گروه در انتخابات مهم نیست بلكه روی كارآمدن افرادی متدین، انقلابی، توانمند و وفادار به نظام و انقلاب اولویت اصلی است و باید فرمانداران و بخشداران تلاش كنند تا اعتماد مردم به نظام و دولت كه همان سرمایه اجتماعی است حفظ و افزایش یابد.
همتی شهرستان البرز را به لحاظ استقرار اولین شهر صنعتی كشور مهم خواند و گفت: این شهرستان دارای امكانات صنعتی و كشاورزی خوبی می باشد كه با تلاش و احساس مسئولیت می توانیم در توسعه آن قدم بر داریم.
استاندار قزوین با بیان اینكه همكاری و همدلی در شهرستان البرز به بهترین شكل وجود دارد، افزود: بی شك آنچه موجبات رشد و پیشرفت این شهرستان را فراهم كرده همین همدلی و همكاری بین مسئولان آن است.
همتی با بیان اینكه درهای خدمت به روی مردم باید همیشه باز باشد، اظهار كرد: مبنای نظام مقدس جمهوری اسلامی، خدمتگزاری به مردم و حمایت همه جانبه از آنها است، از این رو درب اتاق فرمانداران و استاندار باید به روی مردم باز باشد و مدیران نیز باید جلسات خود را بعداز ظهرها برگزار كنند تا بتوانند مسائل و مشكلات مردم را بخوبی در وقت اداری حل كنند.
وی در ادامه از خدمات حسن پور فرماندار سابق شهرستان البرز به لحاظ ایجاد حس همكاری بین مسئولان شهرستان تقدیر كرد و گفت: آقای عسگری نیز از نیروهای پرتوان، با انرژی و با تجربه ای است كه كارنامه خوبی در استان البرز برای خود ثبت كرده و امیدواریم با ایجاد شرایط مناسب، گامهای بلند و ارزشمندی را در این شهرستان بر دارد.
نماینده عالی دولت در استان در ادامه با گرامیداشت هفته بسیج افزود: در سالی كه به نام دولت و ملت، همدلی و همزبانی نامگذاری شده، مسئولیت این نهاد مردمی و انقلابی برای هم افزایی نیروهای انقلاب دو چندان است.
همتی ادامه داد: بسیج گنجینه تمام ناشدنی معرفت و عرصه خدمت رسانی به مردم است و باید روحیه بسیجی در بین آحاد مردم ترویج و نهادینه شود.
وی یادآور شد: نگاه تمام دنیا به كشورمان دوخته شده است كه چگونه داریم در عرصه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی عمل می كنیم و ما اگر تابع ولایت فقیه باشیم و از دستورات ایشان تبعیت كنیم، به یقین هیچ آسیبی به مملكت ما نخواهد رسید.
در ادامه مراسم از خدمات حسن پور فرماندار سابق تقدیر شد و رضا عسگری به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان البرز معرفی شد.
عسگری كه از رزمندگان و جانبازان دوران دفاع مقدس است، افتخار 30 ماه حضور داوطلبانه در جبهه های حق علیه باطل و مجروحیت شیمیایی را دارد.
عسگری پیش از این معاون سیاسی فرمانداری كرج بود و سوابقی از جمله معاون برنامه ریزی فرمانداری زنجان، سرپرست فرمانداری آبیك، بخشداری مركزی زنجان، بخشدار آبیك، بخشدار مركزی بویین زهرا، مدیرعامل تاكسیرانی قزوین و بیش از یك دهه كار رسانه ای در ایرنا را در كارنامه خود دارد.
شهرستان البرز به مركزیت الوند در 9 كیلومتری جنوب غربی شهر قزوین واقع شده است.
7389/6128/8066