پاكستان: روسیه و تركیه خویشتنداری كنند

اسلام آباد - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه پاكستان با بیان اینكه اسلام آباد تحولات اخیر مربوط به هدف قرار گرفتن و سقوط یك فروند جت جنگنده روسیه توسط نیروی هوایی تركیه را به دقت رصد می كند، خواستار خویشتنداری مسكو و آنكارا در این باره شد.

'قاضی خلیل الله' عصر پنجشنبه در نشست خبری هفتگی خود گفت: پاكستان نگران احتمال تشدید تنش ها در منطقه است و از طرفین درگیر(در موضوع سقوط جنگنده روسیه) می خواهد كه تا مسایل خود بطور صلح آمیز و از طریق گفت و گو حل كنند.
همچنین روز گذشته 'خواجه محمد آصف' وزیر دفاع پاكستان گفت درصورتی كه اسلام آباد پیشنهادی از سوی روسیه و تركیه برای میانجی گری دریافت كند، آماده است برای كمك به حل اختلاف های این دو كشور نقش آفرینی كند.
پاكستان از روابط خوبی هم با تركیه و هم با سوریه برخوردار است.
روز سه شنبه گذشته نیروی هوایی ارتش تركیه یك فروند جنگنده 'سوخو 24' روسیه را كه درحال پرواز در آسمان سوریه برای انجام عملیات ضدتروریستی بود، هدف قرار داد و منهدم كرد.
'ولادیمیر پوتین' رییس جمهوری روسیه این اقدام تركیه را 'خنجر زدن از پشت' توصیف كرد و با تكرار هشدارهای خود به تركیه برای ساقط كردن جنگنده این كشور در خاك سوریه، خواستار عذرخواهی آنكارا برای انجام این اقدام شد.

** تروریسم نسبتی با اسلام ندارد
سخنگوی وزارت امور خارجه پاكستان همچنین با بیان اینكه بعد از حوادث تروریستی اخیر در اروپا، سخت گیری ها و جنایات علیه مسلمانان تشدید شده است، گفت: عمیقا معتقدیم بخاطر اقدامات تروریستی كه برخی افراد و گروه های مدعی پیروی از اسلام و به نام اسلام انجام می دهند، هرگز نمی توان مسلمانان واقعی را در بروز حوادث تروریستی گناهكار دانست.
وی گفت: اسلام دین صلح و برادری است و تروریست اصلا هیچ دین و مذهبی ندارد و تمام تلاش ها باید در مسیر از بین بردن تروریسم متمركز شود.
آساق**1723