معاون دادستان كشور بر رعايت حقوق كودكان در جامعه تاكيد كرد

يزد - ايرنا - معاون سياسي و امنيتي دادستان كل كشور با بيان اينكه رعايت حقوق كودكان در جامعه ضروري است گفت كه توجه به اين موضوع از اهميت زيادي برخوردار است.

به گزارش ايرنا، سيد مرتضي بختياري روز پنجشنبه در نشست كارگروه زنان و خانواده استان يزد كه با موضوع حقوق كودك برگزار شد با بيان اينكه در زمينه پرورش كودك در متون اسلامي ما مطالبي زيادي امده است افزود: متاسفانه در خانواده برخي از اين توصيه ها هنوز پياده نشده است.
وي با اشاره به فرمايش امام علي (ع) كه فرزندان خود را براساس زمانه خودشان پرورش دهيد نه براساس زمانه كودكي خود اظهار كرد: ما با توجه شرايط زمان بايد با كودكان رفتار كنيم.
بختياري افزود: همچنين در فقه، مباني اخلاقي و دستورات اسلامي ما از قبل از تولد كودك دستوراتي امده است.
معاون سياسي و امنيتي دادستان كل كشور گفت: تا سن سه سالگي اگر پدر و مادري در محيط خانواده با پنج زبان صحبت كنند اين كودك بعد از اين سن به پنج زبان مادري سخن خواهد گفت.
وي قدرت يادگيري كودكان در سن دوسالگي را بسيار قوي خواند و تصريح كرد: فطرتي كه خداوند در انسانها قرار داده فطرت خدا گونه اي است و بعد اين فطرت در اختيار پدر و مادر بعنوان كلاس اول قرار مي گيرد.
وي افزود: اگر اين گلها درست پرورش پيدا كنند جامعه ما معطر خواهد شد و نخبگان مي تواند بسياري از مشكلات جامعه را بصورت علمي رفع و موانعي سر راه رشد انسانها را برداشته و انسان به ان جايگاهي كه در قرآن تعريف شده دست يابد.
استاندار يزد هم با بيان اينكه موضوع حقوق كودكان بسيار گسترده است گفت: كودك در مسير زندگي خود با بسياري از مشكلات و آسيب ها مواجه است.
سيد محمد ميرمحمدي اطلاع رساني و اموزش را در زمينه توجه به حقوق كودكان مهم خواند اظهار كرد: بايد به والدين و خانواده ها در اين زمينه اموزش داد.
استاندار يزد با بيان اينكه كودكان به دليل ناتواني حقوق انها ناديده گرفته مي شود افزود: والدين راهكار تربيت فرزند را در كتك زدن نبينند.
وي اظهار كرد: اگر امروز بسياري از افراد خشونت اميز در جامعه مشاهده مي كنيم ريشه آن در تربيت آنها در كودكي است.
6197/2088 /1596