فضاي همدلي و همراهي براي همه گروهها و احزاب در دولت تدبير و اميد فراهم شده است

قزوين- ايرنا- استاندار قزوين با بيان اينكه همدلي و همزباني مسوولان و مردم موجب افزايش امنيت و توسعه كشور مي شود، گفت: خوشبختانه فضاي همدلي و همراهي براي همه گروهها و احزاب در دولت تدبير و اميد فراهم شده است.

به گزارش ايرنا، فريدون همتي بعد از ظهر پنجشنبه در مراسم توديع و معارفه فرماندار شهرستان البرز با اشاره به اينكه دولت يازدهم دولتي فراجناحي است، افزود: به گفته رييس جمهوري، دولت تدبير و اميد در پي پيروزي جناح خاصي نيست و تلاش مي‌كند كه شرايط براي مشاركت همه سلايق و گرايش هاي وفادار به نظام فراهم شود.
وي اظهاركرد: در حال حاضر كه به واسطه همدلي و همزباني دولت و ملت، فضاي اعتماد و اميد در كشور حاكم شده و دولت، سرمايه ارزشمندي در مسير خدمت اندوخته است و در شرايطي كه با درايت مقام معظم رهبري و تدبير رييس جمهوري گام‌هاي بلندي در جهت رفع تحريم‌هاي ظالمانه، رونق اقتصادي و احقاق حقوق ملت ايران در عرصه ‌هاي بين‌المللي برداشته شده است، بايد قدر اين وحدت را در داخل بدانيم.
نماينده عالي دولت در استان با اشاره به برگزاري انتخابات مجلس شوراي اسلامي و مجلس خبرگان رهبري در پايان سال جاري افزود: برگزاري انتخابات در نظام مقدس جمهوري اسلامي يك ظرفيت و فرصتي مناسب براي مشاركت گسترده و فعال مردم در سرنوشت سياسي و اجتماعي خويش و كشور است.
همتي افزود: يكي از توصيه‌هاي رييس جمهوري آماده كردن فضاي استان براي برگزاري باشكوه تر اين انتخابات‌ است و تنها با ايجاد اميد و افزايش اعتماد است كه به حضور حداكثري مردم در انتخابات مي توان دست يافت.
وي اضافه كرد: حضور حماسي مردم در انتخابات، تمامي تهديدهاي خارجي را از بين مي برد و نظام اسلامي را در برابر هر نوع توطئه اي مصون مي سازد.
همتي خاطرنشان كرد: براي دولت پيروزي اين حزب يا آن گروه در انتخابات مهم نيست بلكه روي كارآمدن افرادي متدين، انقلابي، توانمند و وفادار به نظام و انقلاب اولويت اصلي است و بايد فرمانداران و بخشداران تلاش كنند تا اعتماد مردم به نظام و دولت كه همان سرمايه اجتماعي است حفظ و افزايش يابد.
همتي شهرستان البرز را به لحاظ استقرار اولين شهر صنعتي كشور مهم خواند و گفت: اين شهرستان داراي امكانات صنعتي و كشاورزي خوبي مي باشد كه با تلاش و احساس مسووليت مي توانيم در توسعه آن قدم برداريم.
استاندار قزوين با بيان اينكه همكاري و همدلي در شهرستان البرز به بهترين شكل وجود دارد، افزود: بي شك آنچه موجبات رشد و پيشرفت اين شهرستان را فراهم كرده همين همدلي و همكاري بين مسوولان آن است.
همتي با بيان اينكه درهاي خدمت به روي مردم بايد هميشه باز باشد، اظهاركرد: مبناي نظام مقدس جمهوري اسلامي، خدمتگزاري به مردم و حمايت همه جانبه از آنها است، از اينرو درب اتاق فرمانداران و استاندار بايد به روي مردم باز باشد و مديران نيز بايد جلسات خود را بعداز ظهرها برگزار كنند تا بتوانند مسائل و مشكلات مردم را بخوبي در وقت اداري حل كنند.
وي در ادامه از خدمات حسنپور فرماندار سابق شهرستان البرز به لحاظ ايجاد حس همكاري بين مسوولان شهرستان تقدير كرد و گفت: آقاي عسگري نيز از نيروهاي پرتوان، با انرژي و با تجربه اي است كه كارنامه خوبي در استان البرز براي خود ثبت كرده و اميدواريم با ايجاد شرايط مناسب، گامهاي بلند و ارزشمندي را در اين شهرستان بردارد.
نماينده عالي دولت در استان در ادامه با گراميداشت هفته بسيج افزود: در سالي كه به نام دولت و ملت، همدلي و همزباني نامگذاري شده، مسووليت اين نهاد مردمي و انقلابي براي هم افزايي نيروهاي انقلاب دوچندان است.
همتي ادامه داد: بسيج گنجينه تمام ناشدني معرفت و عرصه خدمت رساني به مردم است و بايد روحيه بسيجي در بين آحاد مردم ترويج و نهادينه شود.
وي يادآور شد: نگاه تمام دنيا به كشورمان دوخته شده است كه چگونه داريم در عرصه سياسي، اقتصادي و فرهنگي عمل مي كنيم و ما اگر تابع ولايت فقيه باشيم و از دستورات ايشان تبعيت كنيم، به يقين هيچ آسيبي به مملكت ما نخواهد رسيد.
در ادامه مراسم از خدمات حسنپور فرماندار سابق تقدير شد و رضا عسگري به عنوان سرپرست فرمانداري شهرستان البرز معرفي شد.
عسگري كه از رزمندگان و جانبازان دوران دفاع مقدس است، افتخار 30 ماه حضور داوطلبانه در جبهه هاي حق عليه باطل و مجروحيت شيميايي را دارد.
عسگري پيش از اين به عنوان معاون سياسي فرمانداري كرج بود و سوابقي از جمله معاون برنامه ريزي فرمانداري زنجان، سرپرست فرمانداري آبيك، بخشداري مركزي زنجان، بخشدار آبيك، بخشدار مركزي بويين زهرا، مديرعامل تاكسيراني قزوين و بيش از يك دهه كار رسانه اي در ايرنا را در كارنامه خود دارد.
شهرستان البرز به مركزيت الوند در 9 كيلومتري جنوب غربي شهر قزوين واقع شده است.
7389/ 6128