شهرداري اسدآباد شبانه روزي به زائران اربعين حسيني خدمات رساني مي كند

اسدآباد- ايرنا- شهردار اسدآباد از آمادگي شهرداري براي استقبال از زائران اربعين حسيني خبر داد و گفت: 110 نيروي شهرداري به صورت شبانه روزي مشغول خدمات رساني به زائران اربعين حسيني هستند.

حمزه عبدكوند روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در راستاي پذيرايي از زائران اربعين حسيني ستاد استقبال از 25 آبان ماه تشكيل شد و واحدهاي خدمات شهري، موتوري و آتش نشاني در شيفتهاي مختلف سازماندهي شده اند.
وي از برپايي دو ايستگاه صلواتي در ورودي و خروجي شهر خبر داد و گفت: در اين اماكن با توزيع آب‌معدني، خرما، آب جوش، چاي و سوغات محلي از زائران پذيرايي مي شود و در ديگر ستادهاي استقبال از زائران با غذاي گرم پذيرايي انجام مي شود.
شهردار اسدآباد با اشاره به اينكه امكانات لازم براي اسكان موقت زائران نيز فراهم شده است گفت: كساني كه قصد استراحت دارند مي توانند ازاين امكانات استفاده كنند.
عبدكوند تصريح كرد: اسدآباد در مسير بزرگراه كربلا و شاهراه غرب كشور قرار دارد و از محورهاي پرتردد و حادثه خيز است و هم اكنون شاهد تردد مسافران زيادي در قالب كاروانهاي زيارتي از داخل و كشورهاي خارجي از اين مسيرهستيم كه با تدابير و هماهنگي هاي انجام شده با نيروي انتظامي اميدواريم سفري ايمن و خاطره خوشي از اين سفر معنوي را براي زائران رقم بزنيم.
وي همچنين از آماده سازي مساجد و نمازخانه ها براي اسكان اضطراري زائران اربعين حسيني خبر داد و افزود: در صورت بارش برف و مسدود شدن راه‌ها مشكلي براي اسكان اضطراري زائران نخواهيم داشت.
پيش بيني شده است يك ميليون زائركربلاي معلي از مسير اسدآباد عبور كنند .
شهرستان اسدآباد 107 هزار جمعيت دارد و در 45 كيلومتري همدان واقع شده است .
7527/6993