فرانسه باید متحدان خود را از عربستان و قطر به روسیه و ایران تغییر دهد

تهران- ایرنا- 'مارین لو پن' رهبر حزب راستگرای جبهه ملی اعلام كرد: فرانسه باید در مبارزه با داعش، متحدان خود را از عربستان و قطر به روسیه و ایران تغییر دهد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از استراسبورگ، لو پن دیروز (چهارشنبه) در اظهاراتی در برابر نمایندگان پارلمان اروپا، از لزوم مشخص كردن «دشمن» سخن گفت و آن را «افراط گرایی» معرفی كرد.
وی افزود: نام بردن از این دشمن، تعدادی از روابط دوستانه بین المللی ما را زیر سوال می برد و این سوال را مطرح می كند كه اگر افراط گرایی دشمن ماست آیا می توان به اتحاد با عربستان سعودی و قطر ادامه داد؟
لو پن در این جلسه پارلمان اروپا كه به حملات تروریستی 13 نوامبر (22 آبان) پاریس اختصاص داشت، به رفتار «مبهم تركیه در قبال بنیادگرایی» نیز اشاره كرد.
رهبر حزب جبهه ملی عنوان كرد: مجموع توافق ها و اتحادهای بین المللی، ما را به این سمت برده كه امروز به طور عینی افراط گرایان بیش از آن كه دشمن ما باشند، متحدانمان هستند.
وی همچنین با مطرح كردن پیشنهاد «تغییر این اتحاد»، عنوان كرد: هر كشوری كه با افراط گرایی مبارزه می كند باید بدون هیچ ملاحظه ای متحد ما در نظر گرفته شود. این امر شامل مصر، امارات متحد عربی، روسیه و ایران می شود.
«فیلیپ لامبر» (Philippe Lamberts) رئیس حزب سبزهای پارلمان اروپا نیز به شدت روابط غرب با ریاض را مورد انتقاد قرار داد و عربستان را به ترویج « افراطی ترین شكل اسلام در دنیا » مهم كرد.
گروه تروریستی داعش مسئولیت حملات تروریستی پاریس را كه به مرگ 130 نفر و مجروح شدن بیش از 350 تن دیگر منجر شد، برعهده گرفت.
كشورهای اروپایی كه در آغاز ناآرامی های سوریه از مخالفان دولت این كشور حمایت كرده بودند، امروز بشدت از اقدام های تروریستی افرادی كه از صحنه ناآرامی های سوریه به كشورهایشان بازمی گردند و به اقدام هایی چون جذب نیرو برای تروریست ها و حملات تروریستی دست می زنند، نگرانند.
اروپام ** 9053**1566