حملات علیه مسلمانان در آمریكا به سطح بی سابقه ای افزایش یافته است

تهران-ایرنا- فعالان جوامع اسلامی در آمریكا می گویند، اقدامات خرابكاری علیه مساجد و تهدیدها علیه مسلمانان در این كشور از زمان حملات ترویستی پاریس تاكنون به سطح بی سابقه ای افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از نیویورك، فعالان مذهبی، افزایش حملات به مسلمانان را نتیجه تحمل ناپذیری نامزدهای جناح راست در كمپین انتخابات ریاست جمهوری آمریكا ارزیابی كرده اند.
«ابراهیم هوپر» سخنگوی شورای روابط اسلام -آمریكا (CARE) سطح حملات به مسلمانان را در دوران كوتاه پس از عملیات تروریستی در پاریس بی سابقه خواند.
شورای روابط اسلام - آمریكا به عنوان بزرگترین گروه آزادی های مدنی مسلمانان این كشور از 13 نوامبر (22 آبان) تاریخ وقوع حملات پاریس، ده ها گزارش درباره حمله به مسلمانان را بدست آورده كه شامل حمله به مسجد «مریدن» در شهر كنتیكت، خرابكاری در مركز اسلامی «فلاگرویل» در تگزاس و دیوارنویس های توهین آمیز در مركز اسلامی «اوماها» در نبراسكا بوده است.
فقط در تگزاس، شش مورد تخطی گزارش شده است.
چراغ ها و درب مسجد «لاباك» شكسته شده است و مركز اسلامی شهر «كورپس كریستی» این ایالت پیام تهدیدآمیز را دریافت كرده كه از مسلمانان نمازگزار خواسته می شود «تا قبل از این كه دیر شود» به مسیحیت تغییر مذهب دهند.
این اقدام باعث شد مدرسه همجوار این مسجد كلاس های درس را تعطیل و در تدابیر امنیتی اش بازنگری كند.
این شورا می گوید كه منزل یك زوج مسلمان در شهر «اورلاندو» در ایالت فلوریدا مورد حمله تیراندازی قرار گرفته و یك زن مسلمان محجبه در ایالت اوهایو « تروریست» خطاب شده است.
همچنین یك راننده تاكسی مسیحی كه با مسلمانان اشتباه گرفته شده بود توسط یكی از عابران در شهر «شارلوت» در ایالت كارولینای شمالی مورد حمله وضرب و شتم قرار گرفت.
به گفته ابراهیم هوپر پس از حملات یازده سپتامبر حملات زیادی انجام و در عین حال حمایت هایی از جوامع مسلمان انجام شد اما اكنون دیگر چنین حمایت هایی مشاهده نمی شود.
به گفته این فعالان، لفاظی های علیه مسلمانان در آمریكا كه به دنبال حملات ژانویه گذشته به دفتر مجله فكاهی شارلی ابدو در پاریس انجام شد، در نتیجه مناظره های جمهوری خواهان در كمپین های انتخاباتی ریاست جمهوری تشدید شده است.
وی رهبران سیاسی آمریكا را بی تفاوتی در زمینه افزایش نفرت از مسلمانان متهم كرد.
«دونالد ترامپ» نامزد جمهوری خواه آمریكایی در كمپین انتخاباتی اش ثبت اطلاعات مسلمانان در یك پایگاه داده های دولتی خواستار شد و نیمی از فرمانداران آمریكایی اعلام كرده اند كه به آوارگان سوری اجازه ورود به ایالت متبوع شان را نخواهند داد.
«بن كارسون» مرد شمار دو جمهوری خواهان در رقابت های ریاست جمهوری آمریكا آوارگان سوری را با «سگ هار» مقایسه كرد كرده است.
امام «شمسی علی» مدیر مركز مسلمانان جامائیكا در منطقه كوئینز نیویورك گفت حملات پاریس تاثیری بسیار منفی در جوامع مسلمان آمریكا به ویژه در فصل كارزارهای انتخاباتی داشته است.
وی به فرانس پرس گفت: مسلمانان نگران هستند و این نگرانی به جوامع مسلمان در مرز كانادا گسترش یافته است.
در آمریكا حدود هفت تا 10 میلیون مسلمان زندگی می كنند.
اروپام**9158**1144