عارف: جریان ‌های سیاسی نباید برای اهداف جناحی خود از بسیج استفاده ابزاری كنند

تهران - ایرنا - رئیس شورای عالی سیاست گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان گفت: ورود اعضای بسیج به جناح بندی های سیاسی لطمات جبران ناپذیری به این نهاد ارزشی می زند و جریان‌های سیاسی هم نباید برای اهداف جناحی خود از بسیج استفاده ابزاری كنند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی بنیادامید ایرانیان،محمدرضا عارف در دیدارهای جداگانه با فعالان سیاسی استان البرز، شهرستان محمود‌آباد و اعضای تشكل همبستگی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان با اشاره به هفته بسیج، فرمان تشكیل بسیج مستضعفین به فرمان امام خمینی(ره) را از ابتكارات رهبر فقید انقلاب دانست و افزود: ویژگی اصلی بسیج، مردمی بودن آن است و اعضای این نهاد ارزشی باید تلاش كنند همانند دوران دفاع مقدس دركنار مردم باشند و در تحكیم وحدت ملی تلاش كنند.
وی با اشاره به داوطلبانه بودن عضویت در بسیج مستضعفین گفت: تاثیر فعالیت‌های داوطلبانه به مراتب بیشتر از انجام وظایف سازمانی است و تاكنون اعضای بسیج مستضعفین در فعالیت های عمرانی بویژه در روستاها منشاء خدمات موثری بودند.

* هیچ گروهی حق ممانعت از برگزاری همایش های قانونی را ندارد

عارف افزود: تمام جریان‌های سیاسی باید بتوانند در چارچوب قانون نشست‌ها و همایش‌های خود را آزادانه برگزار كنند و هیچ گروهی حق ندارد مانع برگزاری همایش‌های قانونی شود.
وی تصریح كرد: اگر هر جریانی به خود اجازه دهد آیین ‌های رقیب را برهم بزند آرامش كشور به چالش كشیده می‌شود و مطمئنا تبعات بر هم خوردن آرامش كشور بر عهده كسانی است كه می خواهند در آستانه انتخابات مجلس جو كشور را متشنج كنند.
رئیس شورای عالی سیاست گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان ادامه داد: از كسانی كه باید مظهر قانون گرایی و ادب باشند انتظار می‌رود كاری نكنند كه مردم از آنها روی برگردانند.
عارف با اشاره به حادثه پیش آمده در جریان برگزاری همایش اصلاح‌طلبان در قرچك ورامین از ورود بموقع وزارت كشور به این مساله قدردانی كرد.

* اصلاح طلبان با یك فهرست در انتخابات حضور می یابند

عارف همچنین با تاكید بر اینكه اصلاح‌طلبان تلاش می‌كنند با یك فهرست در انتخابات حضور پیدا كنند، گفت: باید از طرح مسائلی كه به همگرایی اصلاح‌طلبان آسیب جدی می زند پرهیز كرد و تاكنون نشست های شورایعالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان با همدلی و همگرایی همه احزاب و شخصیت‌های عضو برگزار شده است.
وی افزود: حضور نیافتن برخی احزاب و شخصیت‌های اصلاح‌طلب در این شورا به معنای نادیده گرفتن آنها نیست و حتما در كارگروه‌های مختلف از نظرات این بزرگواران استفاده خواهد شد.

* هیچ حزبی نمی تواند خود را محور یك جریان بداند

رئیس شورای عالی سیاست گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان ادامه داد: هیچ حزب و تشكلی نمی‌تواند خود را محور یك جریان بداند و در بدنه اصلاح‌طلبان خروجی تمام تصمیمات براساس خرد جمعی صورت می گیرد.
عارف با بیان اینكه اصلاح‌طلبان باید آسیب پذیری خود را به حداقل برسانند، تاكید كرد: در جریان اصلاحات نمی‌توان بین احزاب مختلف وزن كشی كرد و اگر به دنبال سهم خواهی و وزن كشی باشیم ضرر خواهیم كرد.
وی افزود: در تمام حوزه‌های انتخاباتی معیار انتخاب نامزد یا نامزدهای آن حوزه بر اساس شایستگی و رای آوری آنها و با محوریت شورای اصلاح‌طلبان حوزه و استان صورت می گیرد؛‌ باید اتفاقی كه در انتخابات 92 صورت گرفت برای انتخابات‌های آینده و از جمله انتخابات اسفند ماه سال جاری الگو شود.
سیام * 6084* 1724