امام جمعه زاهدان:گسترش دانشگاه مذاهب اسلامي در سيستان و بلوچستان ضروري است

زاهدان - ايرنا - نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: با توجه به نياز منطقه و استقبال كشورهاي مختلف از دانشگاه مذاهب اسلامي ضروري است فعاليت اين نهاد فرهنگي بيش از پيش در استان گسترش يابد.

به گزارش ايرنا آيت الله عباسعلي سليماني روز پنجشنبه در ديدار با مسئولان دانشگاه مذاهب اسلامي سيستان و بلوچستان مستقر زاهدان اظهار داشت: اين دانشگاه با هدف نزديك‌ شدن پيروان مذاهب اسلامي براي شناخت يكديگر به منظور دست يابي به اخوت ديني بر اساس اصول مسلم و مشتركات اسلامي بنا شده است.
امام جمعه زاهدان با بيان اينكه هم اينك در كشور از نظر آموزش عالي، متوسطه و پايه اقدامات مطلوبي صورت گرفته است گفت: با توجه به وجود مذاهب مختلف و نياز كشورهاي ديگر به تحصيل در دانشگاه مذاهب اسلامي استان به نظر مي رسد بايد به اين بخش عنايت ويژه شود.
عضو مجلس خبرگان رهبري افزود: اين دانشگاه مكان مناسبي براي گسترش مشتركات اسلامي، وحدت و نزديكي بيش از پيش مذاهب است.
نماينده مقام معظم رهبري در امور اهل سنت استان هاي سيستان و بلوچستان و كرمان اظهار داشت: از آنجايي كه اسلام طبقه بندي بشر را بر مبناي تفكر، بيان، بينش و انگيزه قرار داده است، گسترش اين دانشگاه مي تواند محقق كننده بسياري از اهداف اسلام ناب محمدي (ص) در عصر كنوني باشد.
آيت الله سليماني خاطرنشان كرد: با گذشت چند سال از راه اندازي دانشگاه مذاهب اسلامي در استان ضروري است اين نهاد فرهنگي و تاثيرگذار مذهبي بيش از پيش مورد توجه قرار گيرد.
نماينده اهل سنت مردم سيستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبري نيز در اين نشست گفت: تاكنون سه كرسي مذاهب حنفي، جعفري و شافعي در دانشگاه مذاهب اسلامي راه اندازي شده كه در صورت استقبال دانشجويان دو كرسي ديگر مذهبي نيز به ظرفيت هاي آن افزوده خواهد شد.
مولوي نذير احمد سلامي اظهار داشت: با توجه به اينكه جايگاه علم و دانش در اسلام به فرموده قرآن كريم فراتر از ساير اديان الهي است بر اين اساس مسلمانان ماموريت دارند به دنبال هر فن و تكنيكي كه مي تواند به بشريت خدمت كند، بروند.
وي تاكيد كرد: وظيفه هر مركز علمي به ويژه دانشگاه مذاهب اسلامي حفظ، احيا و انتقال ارزش هاي اسلامي و پرداختن به جنبه هاي مدرن است تا دانش آموختگان آن با زبان روز و آگاهي از مقتضيات زمان معارف ديني را به مخاطبان انتقال دهند.
7316/3042/6081/8066