امام جمعه موقت تهران: روحانيت در بين اقشار جامعه بيشترين شهدا را تقديم انقلاب كرده است

شهرري ـ ايرنا ـ امام جمعه موقت تهران با بيان اينكه در طول سال هاي نبرد حق عليه باطل علما و روحانيون همواره در صحنه حضور داشتند، گفت: اگر شهيدان را به اقشار مختلف جامعه تقسيم كنيم روحانيت بيشترين شهدا را تقديم انقلاب اسلامي كرده اند.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين محمد كاظم صديقي روز پنجشنبه در مراسم بيست و هشتمين يادواره سنگرسازان بي سنگر استان هاي تهران و البرز با بيان اينكه در طول سالهاي انقلاب علما و روحانيون در جبهه و پشت جبهه ها حضور داشته اند، گفت: روحانيت علاوه بر تهييج جوانان و انقلابيون خود نيز حضور ميداني داشته است.
وي با بيان اينكه عكس شهداي طلبه در هر مدرسه اي از مدارس حوزه هاي علميه زينت بخش است افزود: همواره تعدادي از روحانيون به هنگام اعزام رزمندگان به جنگ در كنار آنان حضور داشتند.
وي با بيان اينكه شهدا براي بشريت عزت و براي مملكت سرافرازي، پيشرفت و استقلال را به ارمغان آورده اند ادامه داد: شهدا هرگز نمرده اند و خداوند حيات جديدي برايشان بوجود آورده است چرا كه اين دنياي فاني براي آنان تنگ و باريك بود.
صديقي اضافه كرد: خداوند متعال براي شهدا در واقع دري باز كرد كه از اين دنيا پر معصيت بسوي او پر كشند تاحياتي ابدي و جاودان پيدا كنند.
وي با بيان اينكه شهدا با خون خود تاريخ و هويت يك ملت را بازنويسي و زنده كردند گفت: شهدا با ايثار و از خود گذشتگي خود بار ديگر قرآن را به صحنه آوردند و تلاش كردند تا با حمايت از ولي فقيه، در ظهور هر چه سريع تر حضرت مهدي(عج) ياري رسان باشند.
صديقي با تاكيد بر اينكه خون شهدا است كه انقلاب را همچنان حفظ كرده است، گفت: خانواده هاي شهدا بدانند كه شهدا زنده هستند و در تمامي عرصه هاي رويش دين حضور دارند.
وي از خانواده هاي معظم شهدا و همچنين همسنگران آنان به عنوان انسان هايي پاك باخته و مخلص ياد كرد و گفت: اين عزيزان نگهبان عصمت خون شهدا هستند و ضمن اينكه در آسمان عزت و بقا مي درخشند، از مقابله با فساد كوتاهي نمي كنند.
بيست وهشتمين يادواره شهداي سنگرساز بي سنگر استان هاي تهران و البرز روز پنجشنبه با حضور جمعي از خانواده هاي شهدا و ايثارگران و جانبازان درسالن دعاي ندبه بهشت زهرا(س) برگزار شد.
1836/1699 / 6139