۵ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۷:۲۵
کد خبر: 81855302
۰ نفر
ولایتی: ایران تا پیروزی كامل از سوریه حمایت می كند

تهران-ایرنا- رییس مركز تحقیقات استراتژیك مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جمهوری اسلامی ایران همچنان از دولت و ملت سوریه تا پیروزی نهایی حمایت خواهد كرد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی مركز تحقیقات استراتژیك مجمع تشخیص مصلحت نظام، علی اكبر ولایتی روز پنجشنبه در دیدار با جمعی از متخصصان پزشكی، فعالان فرهنگی و اجتماعی سوریه در بیمارستان مسیح دانشوری افزود: از زمان انقلاب تاكنون همواره كشور ایران و سوریه در جهت دستیابی به اهداف مشترك در كنار یكدیگر بوده و به همدیگر كمك كرده اند.
وی افزود: امروز دولت و ملت سوریه با مشكلات عدیده ای مواجه هستند كه در تاریخ منطقه بی سابقه بوده اما حدود 5 سال با مردانگی و پایمردی در برابر این توطئه مشترك بین المللی و منطقه ای ایستاده اند و هر چند در ماه های اخیر آثار پیروزی دولت و ملت سوریه بیش از گذشته بر دشمنان آشكار شده است.
رئیس مركز استراتژیك مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این كه ایران، عراق، لبنان و اخیرا روسیه در كنار دولت و مردم سوریه ایستاده اند گفت: آنچه كه اتفاق افتاده، یعنی این اتحاد كلمه بین ایران، عراق، لبنان ، سوریه و روسیه در تاریخ معاصر بی نظیر است بنابراین بدون تردید ما به پیروزی كامل امیدواریم.
ولایتی افزود: ما معتقدیم كه موضوع سوریه راه حل نظامی ندارد و تنها راه حل ایجاد ثبات در این كشور، راه حل سیاسی است.
مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل در ادامه یادآور شد : كشور آمریكا و كسانی كه در منطقه و یا صحنه های بین المللی به دنبال تعیین تكلیف برای مردم سوریه هستند، به طور قطع شكست خواهند خورد، چرا كه آنها حق تصمیم گیری درباره ملت سوریه را ندارند.
دبیر كل مجمع بیداری اسلامی با اشاره به اینكه آمریكا و برخی كشورهای منطقه مایل به حمایت ایران و روسیه از سوریه نیستند، افزود: این دو كشور حمایت خود را از سوریه ادامه خواهند داد و ضمن آن كه ما كاملا با تجزیه سوریه مخالفیم و با تمام وجود از یكپارچگی سوریه دفاع می كنیم و این باید به عنوان یك اصل در هرنوع مذاكراتی مد نظر قرار گیرد.
وی به مذاكرات وین با موضوع سوریه اشاره كرد و گفت: ما از هیچ راه حلی كه دولت و ملت سوریه مخالف آن باشند حمایت نخواهیم كرد و هر راه حلی كه برای سوریه در نظر گرفته شود باید دولت و ملت سوریه موافق آن باشند.
عضو شورای انقلاب فرهنگی در ادامه به ارائه گزارشی از فعالیت های مركز مسیح دانشوری پرداخت و گفت: مركز پزشكی دكتر مسیح دانشوری یك مركز منحصر به فرد در رابطه با بیماریهای قفسه صدری اعم از بیماریهای ریه و بیماری قلب و عروق و در نوع خود در منطقه خاورمیانه بی نظیر است.
رئیس مركز پزشكی دكتر مسیج دانشوری افزود: در این مركز پیوند ریه و قلب انجام می شود و تا به حال نزدیك به یكصد پیوند ریه و حدود یكصد و هشتاد پیوند قلب انجام شده است و ازسوی سازمان بهداشت جهانیWHO این مركز به عنوان مركز همكار در زمینه آموزش سل و پیشگیری و كنترل دخانیات شناخته شده و به عنوان یك مركز ارجاعی بیماریهای ریوی محسوب می گردد و بازدید شما از این مركز می تواند در برداشت واقعی و عملی آنچه در اینجا می­گذرد موثر باشد.
ولایتی در پایان آمادگی خود و همكاران مركز را در خصوص همكاری های حوزه پزشكی با سوریه اعلام كرد.
سیام**1058 ** 1569