دشمن به دنبال اختلاف افكني، نفوذ فرهنگي و سياسي در كشور است

بيرجند - ايرنا - رئيس سازمان عقيدتي سياسي ارتش جمهوري اسلامي ايران (نزاجا) گفت: دشمن امروز به دنبال اختلاف افكني بين برادران تشيع و تسنن، ترويج فرهنگ غرب و نفوذ فرهنگي و سياسي در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران است.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومي مركز آموزش 04 امام رضا(ع) نزاجا بيرجند، حجت الاسلام سيد محمدعلي آل هاشم افزود: دشمن قصد دارد تا اعتقاد ديني، فرهنگ نماز و قرآن را از ما بگيرد و جوانان را هدف قرار دهد و آنها را به آينده كشور و سرنوشت شان نااميد سازد.
وي با تبريك هفته بسيج، بسيج را لشكر خدا بر شمرد و گفت: همه ما بايد پشتيبان بسيج باشيم اگر چه بسيج به حمايت نياز ندارد بلكه ما هستيم كه به فرهنگ بسيج نياز داريم.
وي ادامه داد: بسيج نشان داده است در دوران انقلاب اسلامي ايران در روزهاي سخت كار ساز بوده است.
رئيس سازمان عقيدتي سياسي ارتش اظهار كرد: از حمله فتنه سال 88 آنچه كه باعث شد اين حركت خاموش شود به بركت بسيج بود.
آل هاشم در ادامه هفته نيروي دريايي و شهداي ناوچه پيكان را گرامي داشت و افزود: نيروي دريايي ارتش در روزهاي اول جنگ كاري كرد كه نيروي دريايي عراق تا پايان جنگ نتوانست خودر سازماندهي كند.
وي يادآور شد: نيروي دريايي ما امروز در آب هاي بين المللي حضور فعال دارد و اين امر از نظر اقتصادي براي كشور بسيار مهم و از نظر سياسي بسيار مهم تر است و بنا به بيانات مقام معظم رهبري و فرماندهي كل قوا، نيروي دريايي را يك نيروي راهبردي ناميد.
وي كه در جمع سربازان مركز آموزش 04 امام رضا(ع) نزاجا بيرجند، سخن مي گفت، آنان را به اهميت اقامه فريضه نماز توصيه كرد و نماز را ستون دين و دور كننده از زشتي ها و پليدي ها برشمرد و يادآور شد: اگر با نماز و قرآن مانوس باشيم دشمن هيچ غلطي نمي تواند بكند.
رئيس سازمان عقيدتي سياسي ارتش اظهار كرد: اگر حزب الله لبنان در مقابل ارتش تا بن دندان مسلح اسرائيل، 33 روز جانانه مقاومت مي كند و دشمن را به زانو در مي آورد به بركت نفوذ نماز و قرآن در دل آنهاست.
آل هاشم در بخش ديگري از سخنانش از گسترش فرهنگي ديني و قرآني در ارتش و خانواده هاي آنها اشاره كرد و گفت: امسال 12 هزار نفر از برادران ارتش در مراسم اعتكاف حاضر شدند.
وي همچنين به برگزاري مسابقات مختلف قرآني در يگان ها و كوي هاي سازماني ارتش و راه يافتن نفرهاي برتر به مسابقات ارتش و بالاتر از آن به مسابقات قرآني ارتش هاي كشورهاي اسلامي اشاره كرد.
رئيس سازمان عقيدتي سياسي ارتش جمهوري اسلامي ايران خطاب به نسل جوان حاضر در مراسم گفت: ما بايد امروز با توجه به نيروي عظيم و قدرتمند نسل جوان با پيشرفت هاي علمي و بصيرت، كشور را از وابستگي به خارج از كشور دور كرده و براي وطن و كشور اسلامي انسان هاي مفيد و آينده ساز باشيم.
آل هاشم در اين مراسم فرماندهان و كساني را كه جهت تعليم و تربيت جوانان و پادگان ها تلاش مي كنند به وظيفه والاي خوش بين نمودن نسل جوان به انقلاب شكوهمند ايران و كرامت انساني و شخصيت والاي سربازي توصيه كرد.
در پايان اين مراسم فرماندهان فعال در امور فرهنگي اين مركز با اهداي هديه اي به رسم يادبود مورد تجليل قرار گرفتند.ك1
2047/7557