حاشیه های نخستین روز از رقابت های كشتی آزاد جام باشگاه های جهان

تهران- ایرنا - نخستین روز از رقابت های كشتی آزاد جام باشگاه های جهان كه هم اكنون در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران در حال برگزاری است با حاشیه هایی همراه بود.

به گزارش ایرنا، دومین دوره رقابت های كشتی آزاد جام باشگاه های جهان پنجم و ششم آذرماه در محل سالن 12 هزار نفری آزادی تهران برگزار می شود.
** تیم های ایالات متحده آمریكا، بلغارستان، مجارستان، ارمنستان، بنگلادش، گرجستان، قرقیزستان، مغولستان، آمریكای لاتین، برزیل و جمهوری آذربایجان به همراه چهار تیم از كشورمان15 تیم این دوره از رقابت ها را تشكیل می دهند.
** تیمور باتار باتار داور مغولستانی بعنوان نماینده اتحادیه جهانی در این رقابت ها حضور دارد.
** فدراسیون كشتی برای این مسابقات 100 هزار دلار جایزه تعیین كرده كه به تیم های اول تا سوم به ترتیب 50، 30 و 20 هزار دلار پرداخت می شود.
**سالن 12 هزار نفری آزادی به شكل بسیار زیبایی تزیین شده و سه تشك به شكل مثلثی در وسط سالن تعبیه شده است.
**همچنین اسكوربرد بزرگی نیز در قسمت شمالی سالن، مسابقات را برای علاقمندان به نمایش می گذارد.
** در دو قسمت شمالی و جنوبی سالن سكوهای قهرمانی مستقر شده كه یكی برای نفرات برتر و دیگری كه بزرگتر نیز به نظر می رسد برای استقرار تیم های قهرمان در روز پایانی است.
** تصاویر حمید سوریان، علیرضا دبیر، عبدالله موحد، جهان پهلوان غلامرضا تختی، امامعلی حبیبی، امید نوروزی و قاسم رضایی به شكل مناسب و بزرگی نصب شده است كه در این بین عكس رسول خادم رئیس فدراسیون كشتی وجود ندارد كه به نظر می رسد با درخواست خودش این كار انجام نشده است.
**همچنین با ابتكار جالبی دار قالی در كنار تشك های كشتی به عنوان هنر اصیل ایرانی قرار داده شده و یك مرد ایرانی با لباس قدیمی ایرانیان در كنار آن حضور دارد.
** اعضای شورای فنی تیم های ملی كشتی آزاد و فرنگی نیز در محل برگزاری این رقابت های حضور داشتند.
** جمع زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی به ویژه خبرنگارانی از شبكه تلویزیونی پلاس فرانسه، مجارستان برای پوشش خبری و تصویری این رقابت ها در سالن مسابقات حضور داشتند و ضمن آنكه این رقابتها توسط یكی از شبكه های آمریكایی پخش مستقیم می شد.
** سید مهدی هاشمی رئیس فدراسیون تیراندازی و رئیس كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز بعد از ظهر امروز برای تماشای مسابقات در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران حضور یافت.
** بعدازظهر امروز (پنجشنبه) تماشاگران بیشتری نسبت به مسابقات صبح از رقابت ها استقبال كرده بودند.
** در زمان حضور برخی از قهرمانان مانند رضا یزدانی، مسعود اسماعیل پور، كمیل قاسمی، بهنام احسان پور، ولادیمیر خینچكا شویلی، ماگمد رسول حاجی ماگمدف، جك وارنر و دیگر كشتی گیران عنوان دار تماشاگران با تشویق های بی امان خود شور و هیجان خاصی به رقابتها می بخشیدند.
شكست 13 بر یك مسعود اسماعیل پور از تیم بیمه رازی دارنده دو مدال نقره و برنز رقابت های قهرمانی جهان در دور سوم برابر بالار تسیرنوف از تیم خاسو مگابات مغولستان از اتفاقات مهم روز نخست است.
ورزشی**1067**1724