سردار فرقاني: ولايتمداري ويژگي اصلي بسيج است

اراك - ايرنا - فرمانده مركز آموزش و تربيت پاسداري علويون سپاه، ولايتمداري را ويژگي اصلي بسيج دانست و گفت: بسيج چشمه زلال كوثر و بسيجي پيرو ولايت است كه توانسته مايه عزت انقلاب اسلامي شود.

سردار فرقاني روز پنج شنبه در همايش شكوه ايستادگي در جمع بسيجيان شهرستان شازند استان مركزي با بيان اينكه جمهوري اسلامي، حكومت امامت و ولايت است، افزود: اكنون پس از گذشت بيش از سه دهه از عمر با بركت نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، شميم معطر امامت و ولايت بر ما حاكم است.
وي اظهار كرد: هركس مي‌خواهد در دنيا و آخرت سعادتمند باشد بايد پيرو ولايت باشد چرا كه خوشبختي در گروي حكوت امامت بر جامعه است.
وي، بسيج را گنجينه اي ارزشمند در دفاع از ارزش ها دانست و اظهار كرد: ترويج انديشه بسيجي در جامعه مي تواند كشور را از بسياري از مشكلات نجات دهد و مردم را در مسير درست هدايت كند زيرا تفكر بسيجي يعني برپايي عدالت در جامعه و انتظار ظهور حضرت مهدي(عج) و منتظر بودن براي تحقق حكومت اسلامي و پيروي از ولايت است..
فرمانده مركز آموزش و تربيت پاسداري علويون سپاه با تشريح گوشه هايي از واقعه غدير اظهار كرد: پس از رحلت پيامبر (ص) عده‌اي از مزدوران اجازه ندادند جريان ولايت بر جامعه سايه بيندازد و ابرهاي كينه و نفاق مقابل خورشيد ولايت مانع شدند و 25 سال جامعه اسلامي را با خانه نشين كردن اميرالمومنين علي (ع) از محور ولايت دور كردند.
وي با بيان اينكه اگر غدير در جامعه فراموش شود، كربلا تكرار خواهد شد، افزود: خداوند دوباره بر ما منت نهاد و غدير در كشور ما تكرار شد و اين بار غدير از آسمان ايران به نام جمهوري اسلامي طلوع كرد.
سردار فرقاني جمهوري اسلامي را بيعت مجدد با غدير عنوان كرد و افزود: اين نظام لبيك به هل من ناصر حسين( ع) و فريادهاي يا مهدي(عج) حضرت زهرا (س) و پاسخي به غريبي‌هاي امام حسن مجتبي (ع) است.
فرمانده مركز آموزش و تربيت پاسداري علويون سپاه با اشاره به اينكه غدير همچنان دشمن دارد، خاطرنشان كرد: دشمن به دنبال اين است كه ما هميشه جيره خوار آنها باشيم و اين بسيج است كه كشور را به قله‌هاي افتخار مي‌رساند و دست رد به سينه دشمن مي‌زند.
وي افزود: به لطف خدا و همت جوانان غيرتمند، ايران اسلامي به لحاظ نظامي و دفاعي از قدرت و عظمتي برخوردار شده كه اگر دشمنان ما مرتكب كوچكترين اشتباه وتعرضي نسبت به اين سرزمين شوند در خشكي، هوا و دريا با پاسخ دندان شكني مواجه خواهند شد كه حتي قادر به تصور آن هم نخواهند بود.
در اين مراسم كه ائمه جمعه ، نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي، فرماندار و جمعي از مسئولان شهرستان شازند و بسيجيان حوزه هاي مقاومت حضور داشتند، از تعدادي از بسيجيان فعال شهرستان شازند با اهداي لوح و هدايا تجليل شد.
شهرستان شازند به مركزيت شهري به همين نام در 33 كيلومتري اراك واقع شده است.
7111/6012