۵ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۷:۰۳
کد خبر: 81855275
۰ نفر
خبرگزاری فرانسه: یك نمازخانه در فرانسه تعطیل شد

تهران- ایرنا- یك رستوران و یك عبادتگاه(نمازخانه) مسلمانان در شهر 'نیس' در چارچوب وضعیت فوق العاده اعلام شده در سراسر فرانسه، تعطیل شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از نیس، دادستان منطقه 'آلپ ماریتیم' در جنوب شرقی فرانسه خبر تعطیل شدن این دو محل را كه «غیرقانونی» اعلام شده، تایید كرد.
پس از بسته شدن عبادتگاه های «درا» (Drap) و «بوسولی» (Beausoleil)، عبادتگاه نیس سومین مركزی است كه در این استان به دلیل فعالیت غیرقانونی تعطیل شده است.
این سه مركز در فهرست 41 عبادتگاه اسلامی كه در استان آلپ ماریتیم فعال هستند و با شهرداری و دادستانی ارتباط دارند، قرار نداشته اند.
پیشتر «برنار كزنوو» وزیر كشور فرانسه از اراده پاریس برای اخراج 'مبلغان تنفر در فرانسه و افرادی كه به ارتكاب اقدامات تروریستی مظنون هستند' خبر داد و اعلام كرده بود، با فعالیت مساجدی كه خشونت و افراط گرایی را تشویق می كنند، بطور جدی برخورد خواهد شد.
گروه تروریستی داعش مسئولیت حملات تروریستی 13 نوامبر (22 آبان) پاریس را كه به مرگ 130 نفر و مجروح شدن بیش از 350 تن دیگر منجر شد، برعهده گرفته است.
این برای نخستین بار در تاریخ فرانسه بود كه عملیات انتحاری در خاك این كشور صورت گرفت. در پی این حمله در سراسر فرانسه وضعیت فوق العاده اعلام شد.
پارلمان فرانسه پنجشنبه گذشته به درخواست دولت این كشور وضع فوق العاده را، كه قدرت و اختیارات بیشتری به دولت و نیروهای امنیتی می دهد، به مدت سه ماه تمدید كرد.
اروپام ** 9053**1566