تمدیدمهلت ثبت نام زائران اربعین درسامانه سماح تااطلاع ثانوی

تهران- ایرنا- سازمان حج و زیارت اعلام كرد: مهلت ثبت نام زائران برای شركت در مراسم اربعین حسینی در سامانه سماح تا اطلاع ثانوی تمدید شد.

به گزارش ایرنا از سازمان حج و زیارت، مهلت نام نویسی از مشتاقان زیارت اربعین در سامانه سماح كه پیش از این بر اساس مصوبه ستاد مركزی اربعین تا ساعت 16 امروز پنجشنبه پنجم آذرماه تعیین شده بود، تا اطلاع ثانوی تمدید شده است.
براساس این گزارش، متقاضیان زیارت اربعین می توانند بصورت گروهی در قالب مانیفست تا 50 نفر ثبت نام كرده و روادید اعزام به عراق دریافت كنند.
در اطلاعیه سازمان حج آمده است: دفاتر خدمات زیارتی موظفند تا اطلاع ثانوی نسبت به دریافت مدارك زائران اربعین اقدام كنند و متقاضیان زیارت اربعین می توانند با مراجعه به سامانه http://samah.haj.ir نسبت به ثبت اطلاعات خود برای دریافت روادید اربعین اقدام كنند.
همچنین مشتاقان زیارت عتبات در اربعین حسینی از مراجعه به مرزهای كشور بدون داشتن ویزا جدا خودداری كنند.
سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت پیشتر از ثبت نام حدود دو میلیون زائر در اربعین حسینی از طریق سامانه سماح و مراجعه حضوری آنان به دفاتر مجاز تا چهارم آذرماه خبر داده بود.
مراسم اربعین حسینی امسال روز 11 آذرماه در كربلا برگزار می شود و پیش بینی می شود امسال حدود دو میلیون نفر از مردم ایران برای شركت در این مراسم حضور داشته باشند.
اجتمام**7268**1724