وزیر بهداشت:بیماری خاصی زائران اربعین را تهدید نمی‌كند؛ یك هزار پرستار و پزشك آماده خدمت به زائران

آبادان-ایرنا-وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی گفت:در حال حاضر، كشور عراق ناقل بیماری خاصی نیست و جای نگرانی وجود ندارد و همه مسائل در خصوص بیماری وبا، تحت كنترل است.

به گزارش ایرنا سیدحسن قاضی زاده هاشمی روز پنجشنبه در دیدار از روند ارائه خدمت به زائران اربعین حسینی در مرز بین‌المللی شلمچه گفت:البته هنوز به اوج شور مراسم اربعین نرسیده‌ایم و نمی‌ توان گفت كه امكانات و توان كشور، متناسب با این مراسم بوده است.
قاضی‌زاده هاشمی افزود:در مقایسه با سال گذشته این مراسم و روند ارائه خدمت به زائران، قانونمند‌تر بوده و اقدامات نیز با كیفیت بهتری در حال ارائه است.
قاضی زاده هاشمی تصریح كرد:از نظر بهداشتی نیز، پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته و آنسوی مرز ایران و عراق نیز حدود یك‌هزار پزشك و پرستار برای خدمت به زائران اربعین حسینی مستقر شدند.
قاضی‌زاده هاشمی تاكید كرد:چیزی كه در این مرزها مشاهده شده شور حسینی زائران است امید است، زائران در سلامت كامل به این سفر رفته و به زائران این اطمینان داده می‌شود كه بیماری خاصی وجود ندارد و از صحبت‌هایی كه در خصوص انتقال بیماری وبا زده می‌شود جای هیچ نگرانی را ندارد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی ادامه داد:مسئولان این وزارت از دو ماه گذشته تاكنون برای كنترل بیماری ها با طرف عراقی تعامل داشته‌‌ و نشست های مشتركی نیز برگزار شده است، كلرزنی آبها انجام شده و امروز نیز، نشست مشتركی در مهران در خصوص كنترل بیماری وبا برگزرا شد.
قاضی‌زاده هاشمی با توصیه به زائران اربعین مبنی بر رعایت بهداشت عمومی، گفت:وزارت بهداشت به طور قطع، بر عملكرد موكب ها نظارت ویژه دارد، ولی زائران نیز باید در انتخاب خوراكی‌ها دقت كنند.
قاضی زاده هاشمی در خصوص زیرساخت های بهداشتی در مرزها به ویژه موضوع سرویبس های بهداشتی گفت:می‌توان گفت كه در برخی موارد، امكانات كافی نیست و جمعیت زائران نیز در برخی موارد افزایش چشمگیری یافته است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی كشورمان روز پنجشنبه به همراه رئیس جمعیت هلال‌احمر از روند ارائه خدمت به زائران در مرزهای مهران، چزابه و شملچه بازدید كرد.
3015/6125