همايش بزرگ بسيجيان شهرستان جوانرود برگزار شد

كرمانشاه - ايرنا - همزمان با سالروز تشكيل بسيج مستضعفين همايش بزرگ بسيجيان شهرستان جوانرود روز پنجشنبه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا در اين اجتماع بزرگ مسئولان، پيشكسوتان عرصه جهاد و شهادت، شوراهاي اسلامي شهر و روستا، دانش آموزان و فرهنگيان، اصناف و بازاريان، بسيجيان حوزه ها و پايگاه هاي ناحيه مقاومت حضور داشتند.
فرماندار جوانرود در اين اجتماع بزرگ گفت: بسيج پديده بي نظير و منحصر به فردي است كه به فرمان امام راحل (ره) در پنجم آذرماه سال 58 تشكيل شد و به واسطه همراهي مردم با نظام زمينه حضور گسترده مردمي را در بسيج فراهم آمد.
آرش لهوني افزود: بسيجيان در دوران دفاع مقدس افتخار آفريدند امروز نيز در عرصه هاي مختلف حضور پررنگ و موثر دارند.
وي به تاريخ و پيشينه كهن مردم جوانرود در دفاع از كشورمان اشاره و تصريح كرد: مردم جوانرود با تاريخي كهن همواره حافظ دفاع از خاك و ميهن بوده اند و پس از انقلاب اسلامي نيز با حس وطن دوستي وعشق وعلاقه به فرمان امام راحل (ره) در صحنه حضور داشته و همواره همراه نظام بودند.
امام جمعه اسلام آباد غرب نيز ضمن تبريك هفته بسيج گفت: كلمه بسيج به معناي همراه شدن و با هم بودن است.
حجت الاسلام سيد اميرمحمدي پور افزود: به دليل اعتقاد و همراهي مردم با نظام جمهوري اسلامي، آحاد مردم براي حفظ دستاوردهاي انقلاب در قالب يك نيروي مردمي و با حركت مبتني بر عشق و ايمان و اعتقاد به بسيج پيوسته و نيرويي متعهد و توانمند به وجود آوردند كه امروز غرب بر قدرت بزرگ ايماني و اعتقادي و توانايي هاي بسيج معترف است.
وي با تاكيد برداشتن تفكر بسيجي در همه عرصه ها اظهار داشت: فرهنگ بسيجي به معناي فرهنگ خداباوري، فرهنگ اعتقاد به آخرت و فرهنگ وحدت و اتحاد و همبستگي است كه امروز بيش از هر زماني به آن نياز داريم.
امام جمعه اسلام آبادغرب با بيان اينكه امروز دشمن به دنبال اختلاف، نفوذ و مقابله با ارزش ها نظام اسلامي است، گفت: اگر بخواهيم در مقابل نفوذ دشمنان در عرصه هاي مختلف بايستيم و روز به روز به پيشرفت ادامه دهيم، بايد تفكر بسيجي داشته باشيم.
حجت الاسلام محمدي بر لزوم وحدت و همبستگي، حفظ روحيه انقلابي و بسيجي و دفاع از خون شهدا و حريم ولايت تاكيد كرد.
فرمانده سپاه ناحيه جوانرود هم با تشريح تشكيل بسيج مستضعفين به فرمان امام خميني (ره) گفت: بسيج دايره المعارف عشق، معرفت، و لشكر مخلص خداست و صفحات زرين تاريخ ايران اسلامي سند ايثار و فداكاري بسيجيان است. سرهنگ حسين كوليوند افزود: امروز بسيج و بسيجيان در عرصه هاي مختلف به مايه اميد دوستداران نظام و ياس و نااميدي براي دشمنان نظام و انقلاب تبديل شده اند.
شهرستان جوانرود با 74 هزار نفر جمعيت در 86 كيلومتري شمال غرب كرمانشاه واقع شده است.
7453/8066