فرمانده بسيج كاشان: آرمان بسيج مبارزه با استكبار است

كاشان-ايرنا- فرمانده ناحيه مقاومت بسيج سپاه كاشان گفت: مبارزه با استكبار در داخل و خارج از كشور از آرمان هاي بسيج است.

به گزارش ايرنا، سرهنگ باقر فرهنگ روز پنجشنبه در همايش 'شكوه، ايستادگي' به مناسبت پنجم آذر، سالروز تشكيل بسيج مستضعفان در سالن شهداي بسيج كاشان اظهار داشت: بيش از سه دهه از عمر بابركت بسيج مي گذرد و آرمان ها و ارزش هاي اين شجره طيبه كه از تعاليم ديني ما نشات گرفته، در ادامه راه شهداست.
وي بالاترين كمالات انساني، معرفت، خودسازي، تقوا و ولايت پذيري را از خصوصيات شهدا و بسيجيان برشمرد و افزود: استكبارستيزي از آرمان هاي مردم اين سرزمين است كه تا قبل از انقلاب جزو باورهاي ديني بود اما تحقق آن به خاطر سايه استكبار بر كشور ممكن نبود و پس از انقلاب ارزشي والا شد.
فرهنگ تاكيد كرد: سردادن شعار مبارزه با استكبار به دليل آن است كه سياست هاي بيگانگان دوركردن ما از اين ارزش و باور ديني است اما روح مبارزه با استكبار بايد روز بروز در ما شعله ورتر شود.
وي تصريح كرد: استكبار محدود به دشمنان خارجي نمي شود و كساني كه به دنبال نشان دادن چهره بزك كرده و كمرنگ كردن و حذف شعار مرگ بر امريكا هستند و فراموش كرده اند خونبهاي انقلاب رشادت شهداست، هم جزو استكبارند.
وي اشاعه فرهنگ شهيد و شهادت را نياز جامعه امروز در جهت مقابله با دشمن دانست و گفت: امروز وظيفه بسيجيان با تغيير رويكرد جبهه دشمن از جبهه نظامي به جنگ نرم و ورود تكنولوژي همچون ماهواره و فضاي مجازي، بصيرت و خنثي سازي است.
وي وحدت، هم افزايي و يكپارچگي را رمز اقتدار نظام دانست و تاكيد كرد: آنچه دشمن از آن هراس دارد اين وحدت و يكپارچگي است كه بايد در تمام عرصه ها حفظ شود.
كاشان حدود 120 هزار بسيجي دارد.
6027/3009