۵ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۶:۲۱
کد خبر: 81855229
۰ نفر
سلامت اصفهاني ها زير ذره بين روزنامه ها

اصفهان- ايرنا- روزنامه هاي اصفهان در شماره امروز پنجشنبه پنجم آبان، موضوع سلامت شهروندان را دوباره در تيترهاي خود برجسته كردند.

**نسل فردا در صفحه اول و ستون يادداشت خود با تيتر 'تركش هاي طرح تحول نظام
 سلامت در بيمارستان شريعتي
'، اين موضوع را انعكاس داد.
روزنامه نسل فردا نوشت: حدود يكي دو سالي مي شود كه آوازه طرح تحول نظام سلامت به گوش مي‌رسد، همه خوشحالند از اينكه اجراي اين طرح توانست تا حدود زيادي بار سنگين اقتصادي را از دوش بيماران بردارد و انصافا هم در مقايسه با ساير اقدامات و طرح هاي نظام سلامت و درمان كشور موفق بوده است، اما اين كاهش از جيب بيمار و رضايتمندي مردم، يك سوي سكه طرح نظام سلامت بود و مدتي پس از اجراي آن به تدريج تبعات و تركش هاي حاصل از آن ،هر بار دامان بخشي از اين حوزه را مورد اصابت قرار داد.
در اين مطلب با اشاره به اعتراض و انتقادات شديد پزشكان بيمارستان شريعتي اصفهان مبني بر عدم پرداخت به موقع حقوق و دستمزد آنها آمده است: ماجرا از اين قرار است كه با كاهش پرداخت هزينه از جيب بيمار، پزشكان همه روزه با سيل عظيمي از بيماران و از آن طرف هم با تاخيرهاي ماه به ماه پرداخت حقوق و كارانه هايشان مواجهند، به همين جهت، گاهي در يكي از مراكز درماني شاهد چنين تحصن هايي از سوي كادر درماني هستيم.
**هفته نامه نصف جهان نيز با تيتر 'بيگانه‌هاي اصفهان' نوشت:200 هزار تبعه افغان در اصفهان آسيب‌هايي از جمله تولد نوزادان بي‌هويت و برخي چالش‌هاي اجتماعي را ايجاد كرده اند و مسئولان معتقدند خلأ قانوني توان مقابله با اين پديده را گرفته است.
نصف جهان همچنين 'ورود همراه مادر به اتاق زايمان مجاز مي‌شود' را تيتر صفحه اول خود قرار داد و 'راه‌اندازي اتاق‌هاي زايمان تك نفره در بيمارستان‌هاي دولتي' را نيز انعكاس داد.
**اصفهان زيبا هم در صفحه شهر از 'ايجاد مركز ويژه گردشگري سلامت بيماران و مهاجران افغانستاني در اصفهان' خبر داد.
اين روزنامه بااشاره به ديدار شهردار اصفهان با اعضاي انجمن متخصصان طب افغانستان نوشت: اين نشست با هدف بررسي ظرفيت هاي گردشگري سلامت و پيشنهاد انعقاد تفاهم نامه در راستاي ايجاد مركز ويژه گردشگري سلامت بيماران و مهاجران افغانستاني در اصفهان برگزار شد.
** اصفهان امروز هم خبر پرواز مستقيم به اصفهان از قلب اروپا را برجسته و همچنين ماجراي اعتراض و اعتصاب پرسنل بيمارستان شريعتي را تشريح كرد.
6027/7141