۵ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۶:۱۱
کد خبر: 81855209
۰ نفر
نرخ مهاجرت به انگلیس به بالاترین حد رسید

لندن - ایرنا - دفتر آمار ملی انگلیس (او ان اس) در گزارشی كه روز پنجشنبه منتشر ساخت اعلام كرد نرخ مهاجرت به انگلیس در طول یك سال گذشته روند فزاینده ای را داشته است.

به گزارش ایرنا، بر اساس گزارش دفتر آمار ملی انگلیس (او ان اس) شمار مهاجرت به انگلیس در بازه زمانی ژوئن 2014 تا ژوئن 2015 ، 336هزار تن بوده است كه این رقم در قیاس با دوره سال قبل 82هزار تن افزایش نشان می دهد كه یك ركود شمرده می شود.
گزارش یاد شده، افزایش آمار مهاجرت را ناشی از كاهش خروج مهاجران و افزایش شمار ورود آنها عنوان كرده است.
در این گزارش همچنین آورده شده است كه شمار درخواست های پناهندگی در بازه زمانی سپتامبر 2014 تا سپتامبر 2015، با 19 درصد افزایش نسبت به سال گذشته به 29 هزار و 24 درخواست رسیده است.
به گزارش دفتر آمار ملی انگلیس، بیشترین درخواست های پناهندگی از كشورهای به ترتیب اریتره، سودان و سوریه بوده است.
پیشتر نیز دفتر آمار ملی انگلیس در گزارشی، پیش بینی كرد كه با افزایش روند مهاجرت، این كشور تا سال 2047 پرجمعیت ترین عضو اتحادیه اروپا خواهد شد.
بر اساس گزارش دفتر آمار ملی انگلیس كه ماه گذشته منتشر شد پیش بینی می شود كه جمعیت انگلیس تا سال 2039 میلادی از 64.9 میلیون نفر به 74.3 میلیون نفر خواهد رسید.
این گزارش همچنین افزود كه ظرف ده سال آتی نیز جمعیت انگلیس با 4.4 میلیون افزایش، به 69 میلیون تن خواهد رسید كه این رقم 249هزار تن بیشتر از آنچه در سال 2012 پیش بینی شد، می باشد.
افزایش نرخ مهاجرت در انگلیس در حالی رخ می دهد كه دولت این كشور به شدت در تلاش است تا با اعمال سیاست های كنترلی در مرزهای كشور و كاهش ورود مهاجران و پناه جویان غیرقانونی، این آمار را كاهش دهد.
'چایی پاتل'، از شورای امور رفاهی مهاجران در گفت وگو با روزنامه گاردین گفته است: گزارش دفتر ملی انگلیس نشان می دهد كه بار دیگر دیوید كامرون نتوانست به تعهداتش كه پایین آوردن نرخ مهاجرت به زیر یكصد هزار نفر در سال است عمل كند.
وی با این حال تصریح كرد: شمار زیادی از آنهایی كه به انگلیس سفر می كنند برای كار می آیند كه این [مساله] برای تقویت اقتصاد ما مهم است و به بخش خدمات عمومی كمك می كند.
اروپام**4**ن*1552