دامهاي وارداتي به جنوب شرق كشور در سيستان و بلوچستان ذبح شود

زاهدان - ايرنا - رئيس سازمان دامپزشكي كشور گفت: همه دامهاي وارداتي از مرزهاي جنوب شرق كشور بايد در داخل استان سيستان و بلوچستان ذبح و پروار بندي شود.

به گزارش ايرنا مهدي خلج روز پنجشنبه در ديدار با استاندار سيستان و بلوچستان اظهار داشت: كشتارگاه هاي اين استان ظرفيت بسته بندي انواع فرآورده هاي گوشتي را دارد.
وي گفت: دامهاي وارداتي از آن سوي مرز به سيستان و بلوچستان ابتدا بايد در قرنطينه هاي مرزي نگهداري و از آلايندگي هاي احتمالي پاك شود.
رئيس سازمان دامپزشكي كشور افزود: اين سازمان آمادگي دارد از ظرفيت بخش خصوصي براي تامين گوشت كشور از سيستان و بلوچستان بهره مند شود.
خلج بيان كرد: يكي ديگر از اهداف دامپزشكي پروار بندي دامهاي وارداتي در سيستان و بلوچستان است كه نقش مهمي در اشتغالزايي منطقه خواهد داشت.
وي اظهار داشت: اين استان علاوه بر توليد گوشت شتر مورد نياز كشور، ظرفيت صادرات اين دام را به صورت زنده و بسته بندي به ديگر كشورهاي منطقه دارد.
وي گفت: تلاش براي حفظ دامهاي بومي با پلاك گذاري يكي ديگر از مسائل دامي در سيستان و بلوچستان است تا به دامهاي منطقه آسيبي وارد نشود.
رئيس سازمان دامپزشكي كشور افزود: با توجه به نياز بالاي بازار داخلي به محصولات دامي، با برنامه ريزي صحيح مي توانيم اين محصول را بعد از انجام مراحل بهداشتي از سيستان و بلوچستان به ديگر استانهاي كشور ارسال كنيم.
خلج بيان كرد: نخستين سند توسعه بهداشت دام و دامپزشكي سيستان و بلوچستان در حال تدوين است كه بعد از تاييد استاندار اين استان اجرايي مي شود.
رئيس سازمان دامپزشكي كشور و هيات همراه در سفر يك روزه به سيستان و بلوچستان از ظرفيت هاي برخي دامداري ها، كشتارگاه ها و واحدهاي بسته بندي فرآورده هاي گوشتي زاهدان ديدن كرد.
8005/8066/6081