بسيجيان مرزدار آستارايي اقتدار خود را به نمايش گذاشتند

آستارا - ايرنا - به مناسبت سالروز تشكيل بسيج ، جمع كثيري از بسيجيان حوزه ها و گردان هاي پياده آستارا با تجمع در محل بلوار معاد، اقتدار و آمادگي نظامي خود را در اين شهرستان مرزي به نمايش گذاشتند.

به گزارش خبرنگار ايرنا امام جمعه شهرستان آستارا روز پنجشنبه در همايش بزرگ تجمع بسيجيان گفت: ارتباط با خدا و اهل معنويت و بصيرت بودن از جمله ويژگي هاي شاخص بسيجيان ايران اسلامي است.
حجت الاسلام كاظم حافظ نيا بصيرت را راهي براي تشخيص دوست از دشمن عنوان كرد و افزود: اگر كسي از بصيرت كافي برخوردار باشد مي تواند راه هاي نفوذ دشمن را بشناسد و در راستاي مقابله با آن راه ها تلاش كند.
وي با اشاره به اينكه وظيفه همه ما در زمان كنوني بنا به تاكيدات رهبر معظم انقلاب مقابله با نفوذ دشمن است ، اضافه كرد: دشمن سعي مي كند تا با نفوذ فرهنگي ذائقه ملت را تغيير و به سمت فرهنگ غرب سوق دهد.
وي اظهار كرد: هشدار مقام معظم رهبري در باب جلوگيري از نفوذ دشمن مسئوليت فرماندهان بسيج ، علما ، بسيجيان و مسئولان را سخت تر و سنگين تر كرده است.
امام جمعه آستارا با بيان اينكه بايد از توانمندي بسيج در تمامي عرصه ها استفاده شود ، گفت: بسيجيان بايستي به مسئولان نظام در همه حال كمك كنند تا در نهايت شاهد اقتدار و پيشرفت روزافزون كشور باشيم.
حجت الاسلام حافظ نيا همچنين از مسئولان خواست تا از ظرفيت بسيج براي تحقق اقتصاد مقاومتي استفاده شود.
وي نيروهاي بسيجي را تربيت يافته فرهنگ انقلاب اسلامي خواند و افزود: تفكر بسيجي هر كجا طنين انداز شود موفقيت و سعادت را به همراه خواهد داشت.
بسيجيان شهرستان آستارا در قالب گردان هاي پياده و گروه هاي موتوري و خودرويي در حضور مسئولان و خانواده هاي معظم شهدا از مقابل جايگاه رژه رفته و با همراه داشتن ادوات نظامي و با سر دادن شعار دست خدا بر سر ماست ، خامنه اي رهبر ماست آمادگي و توان بالاي نظامي خود را به نمايش گذاشتند.
حضور در گلزار شهداي آستارا و تجديد بيعت با آرمان شهداي انقلاب و جنگ تحميلي از ديگر بخش هاي اين آيين بود.
شهرستان 86 هزار نفري آستارا در غرب استان گيلان و در نوار مرزي جمهوري آذربايجان واقع شده است.ك/2
7105/2007