امام جمعه مهاباد: بسيج يك سازمان ارزش مدار است

مهاباد- ايرنا- امام جمعه مهاباد گفت: بسيج يك سازمان منظم، منسجم و ارزش مدار است كه در تمامي صحنه هاي انقلاب اسلامي حضوري چشمگير و پررنگ دارد.

ماموستا ملا قادر سهرابي روز پنجشنبه در همايش شكوه ايستادگي بسيجيان مهاباد كه با حضور جمع زيادي از بسيجيان در سالن ورزشي دو هزار نفري مهاباد برگزار شد، افزود: اعضاي سازمان بسيج مستضعفين در دوران جنگ تحميلي رشادت ها و فداكاري هاي زيادي در راه دفاع از كيان ايران اسلامي از خود نشان دادند و در راه دفاع از آرمان هاي انقلاب به شهادت رسيدند.
وي اضافه كرد: اين نهاد انقلابي در دوران بعد از جنگ نيز با تمام توان خود در راه عمران و آباداني كشور تلاش كردند و خدمات بسيار گسترده اي را به مردم در مناطق مختلف كشور به ويژه مناطق محروم ارائه دادند.
امام جمعه مهاباد گفت: هم اكنون نيز بسيجيان به عنوان سربازان خط مقدم مقابله با جنگ نرم دشمنان بوده و با احياي سنت ها و آيين هاي مختلف با هر گونه تهاجم فرهنگي دشمنان مقابله مي كنند.
وي اظهار كرد: اقشار مختلف مردم و اقوام گوناگون ايران اسلامي در سازمان بسيج مستضعفين عضويت دارند و اين سازمان به عنوان يك سازمان گسترده، مدافع حقوق ملت است.
فرمانده قرارگاه امام سجاد (ع) و سپاه مهاباد نيز در اين همايش گفت: در دنياي امروز تفكر بسيجي در بين مردم كشورهاي مختلف اسلامي نهادينه شده و در بسياري از اين كشورها از اين نيروي مردم و فعال الگوبرداري شده است.
سردار دلاور رنجبرزاده افزود: در ايران اسلامي نيز اقشار مختلف مردم كشورمان در قالب حلقه هاي بسيج با هم داراي اتحاد و انسجام خاصي هستند و اين اتحاد و يك رنگي در قالب بسيج شكل گرفته است.
وي با اشاره به جنگ نرم دشمنان گفت: استكبار جهاني اتاق هاي فكر را براي تخريب باورها و اعتقادات مردم ما به كار گرفته و در اين جنگ جوانان ما را مورد هدف قرار داده است.
وي اضافه كرد: دشمنان در اين اتاق فكرهاي خود برنامه هاي متنوعي را براي تخريب افكار دانش آموزان، دانشجويان و اقشار مختلف كشورمان مردم طراحي كرده اند و در قالب برنامه هاي فرهنگي و با بهره گرفتن از توان رسانه اي خود در اين شبيخون فرهنگي جوانان ما را مورد هدف قرار مي دهند.
فرمانده سپاه مهاباد افزود: با رشادت ها و تلاش هاي جوانان بسيجي اكنون ايران اسلامي به عنوان لنگرگاه امنيت و آرامش در منطقه تبديل شده و همگان بايد حافظ اين امنيت باشيم.
در ادامه اين همايش ورزشكاران بسيج جامعه ورزشكاران به اجراي حركات نمايشي ژيمناستيك پرداختند و گروه بسيج دانش آموزي مدرسه پسرانه شهيد باكري سرودي با موضوع بسيج اجرا كردند.
از 29 آبان تا امروز به نام هفته بسيج نامگذاري شده و در طول اين هفته 112 برنامه متنوع و مختلف در مهاباد و با حضور اقشار مردم برگزار شد.
مهاباد با 215 هزار نفر در جنوب آذربايجان غربي واقع شده است.
3020/6185/2093