تردد زائران از مرز مهران 20 برابر افزایش یافته است

ایلام - ایرنا - فرماندار مهران از افزایش 20 برابری عبور زائران از مرز مهران از آغاز ورود زائران اربعین حسینی (هفته گذشته) تاكنون خبر داد.

مراد ناصری روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار اعزامی ایرنا مستقر در پایانه مرزی مهران اظهار كرد: در ابتدای آغاز سفر زائران اربعین به مهران روزانه پنج هزار نفر از مرز عبور می كردند اما اكنون این تعداد به رقم قابل توجه 100 هزار نفر در روز افزایش یافته است.
وی با بیان اینكه اكنون روزانه 100 هزار نفر از مهران به كشور عراق سفر می كنند، پیش بینی كرد تا عصر امروز این تعداد به 130 هزار زائر برسد ضمن اینكه برای تسهیل در تردد این تعداد زائر 96 گیت پایانه مرزی مهران فعال شده است.
ناصری از تامین نیازهای مهم و اساسی زائران شامل تجهیز سرویس های بهداشتی، مواد خوراكی و اسكان خبر داد و افزود: مشكل خاصی در این بخش ها نداریم و اتوبوس نیز به میزان كافی برای انتقال زائران از شهر مهران به پایانه مرزی تدارك دیده و اماده شده است.
وی یادآور شد: هم اكنون تنها مشكلی كه در مهران وجود دارد، حضور زائرانی است كه روادید ندارند و چون نمایندگی موقت كنسولی عراق نیز در ایلام مستقر است لذا صدور روادید برای این افراد متقاضی سفر به عراق سه تا چهار روز طول می كشد و این مهم موجب معطلی زائران و نارضایتی انها شده است.
ناصری بار دیگر به زائران تاكید و توصیه كرد: حتی المقدور روادید خود را از استان های مبدا تهیه كنند و كسانی نیز به هر علت در استان های خود موفق به دریافت روادید نمی شوند در شهر ایلام اقدام به تهیه آن كنند تا در مهران با مشكل عبور مواجه نشوند.
پایانه مرزی مهران در 95 كیلومتری جنوب غربی ایلام این روزها كانون اصلی تردد زائران شركت كننده در آیین اربعین حسینی است سال گذشته در ایام منتهی به اربعین بیش از یك میلیون و 500 هزار زائر از این مرز تردد كردند كه پیش بینی می شود این تعداد امسال تا دو میلیون نفر افزایش یابد.
7172/1995/9002