ولايتمداري مهم ترين شاخص بسيج است

تبريز- ايرنا- امام جمعه ملكان با بيان اينكه ولايتمداري مهم ترين شاخص بسيج است، گفت: بسيج نه تنها در رشد و بالندگي كشور بلكه در مقابله با هجمه هاي فرهنگي و سياسي نقش به سزايي دارد.

حجت الاسلام حافظ زماني روز پنج شنبه دراجتماع بزرگ بيسجي هاي ملكان با اشاره به گسترش تفكر بسيج در جامعه بين الملل، افزود: سوريه و عراق با الگو برداري از ايران توانستند پيروزيهاي بزرگي را در برابر تكفيري ها كسب كنند.
وي ادامه داد: جايگاه بسيج و بسيجي ها درنظام جمهوري اسلامي ايران بسيار حساس است و در نشان دادن چهره مقدس نظام و ايجاد جاذبه در درون جامعه براي مشاركت و جذب هرچه بيشتر نوجوان ها و جوان ها به سمت الگوهاي سازنده و مشاركت فعال درتعالي و ترقي كشور اسلامي، مبتني بر هويت ملي و مذهبي، نقش بسيار موثري دارد.
امام جمعه ملكان اظهاركرد: بسيج ارتش معنوي و مردمي است كه نيرويش را از همت و توان مردم مي گيرد و سلاحش نه اسلحه هاي پيشرفته بلكه ايمان واعتقاد به ارزش هاي الهي و انساني است و براي تعالي و نظام كشور و دفاع از مظلومان همواره آماده است .
وي گفت: نيروي مردمي كه به فرمان امام (ره) درپايگاه هاي مقاومت تحت عنوان بسيجي گردآمدند، با كوچك ترين اشاره ايشان به جبهه هاي نبرد هجوم بردند و تا آخرين قطره خون خويش ايستادگي و مقاومت كردند.
حجت الاسلام زماني افزود: در طول هشت سال دفاع مقدس نيز بسيج محور فعال جبهه ها بود و آن چنان ظاهر شد كه دشمن ها اعتراف كردند قدرتي كه در بسيج نهفته، توان مقابله با بزرگ ترين ارتش هاي كلاسيك جهان را نيز دارد.
شهرستان ملكان با 110هزار نفر جمعيت درفاصله 155 كيلومتري تبريز مركز استان آذربايجان شرقي واقع شده است.
7228/ 1495