پژوهشگر دینی: اربعین، تكمیل كننده و كمال فرهنگ عاشوراست

شیراز- ایرنا- پژوهشگر و محقق دینی و مذهبی با بیان اینكه اربعین تكمیل كننده و كمال فرهنگ عاشوراست،گفت: واقعه كربلا برای تمام بشریت یك الگو است .

به گزارش ایرنا، محمدرضا سنگری روز پنجشنبه در یازدهمین سوگواره عاشورایی كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان استان فارس در شیراز بیان كرد: امروز حركت مشتاقان از تمام ادیان و مكتب های جهان به سوی كربلای معلی، موید حقانیت عاشورا و واقعه كربلا و جوشش فرهنگ عاشورایی است.
این استاد دانشگاه اظهار داشت: واقعه كربلا برای تمام بشریت یك الگو است و همه مردم آزادیخواه جهان می توانند با تاسی به سیره امام حسین (ع) و اتفاقات رخ داده در واقعه كربلا به سعادت برسند.
سنگری اضافه كرد: تمام اتفاقات رخداده در واقعه كربلا نشان از ایمان، اخلاص و عمل صالح است و این بهترین الگو برای بشریت است و می توان با این واقعه تاریخی، دین اسلام را به خوبی به مردم جهان معرفی كرد.
این پژوهشگر دینی ادامه داد: واقعه كربلا حدود یك هزار و 376 سال پیش اتفاق افتاده است اما هنوز تازه است و راز ماندگاری این واقعه، ایمان راسخ و حقانیت بود و حركت امروز مردم در اربعین حسینی ادامه واقعه عاشوراست.
وی اظهار كرد: واقعه كربلا باید بیشتر مورد واكاوی و بررسی قرار گیرد زیرا هر چه از واقعه خونین عاشورا سپری می شود ابعاد تازه ای از این واقعه روشن تر و آشكارتر می شود.
در این آیین، هدف از برپایی یازدهمین سوگواره عاشورایی كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان فارس، معرفی ارزش ها، مكارم اخلاق، فضایل وسیره امام حسین (ع) و ویژگی های عاشورا و نقش آنها در ماندگاری این واقعه بزرگ تاریخی بیان شد.
3002 /6118