بسيج تسليم شدن مطلق در برابر خداوند را نهادينه كرد

زاهدان- ايرنا- استاندار سيستان و بلوچستان گفت: بسيج به عنوان پايه اقتدار ملي تسليم شدن مطلق در برابر خداوند را نهادينه كرد.

به گزارش ايرنا علي اوسط هاشمي روز پنجشنبه در تجمع بزرگ بسيجيان زاهدان اظهار داشت: تسليم شدن مطلق تنها در برابر خداوند متعال به فرموده قرآن كريم نشان از جايگاه والاي انسان در مقابل مخلوق دارد.
وي با بيان اينكه انسان به عنوان مخلوق داراي تفكر و خرد ورزي تنها بايد پيرو خداوند و ائمه اطهار(ع) باشد گفت: رهبر كبير انقلاب اسلامي با تاسي از راه و سيره ائمه اطهار(ع) توانست در آن برهه از زمان بعد از گذشت قرن ها از قيام كربلا انقلاب اسلامي ايران را به پيروزي برساند و با تفكر والاي خويش بسيج را تشكيل دهد.
استاندار سيستان و بلوچستان بيان كرد: با توجه به اينكه بسيج نشان از بودن در مسير خدا دارد امام راحل(ره) به زيبايي اين نگاه را در جامعه شكل داد به طوري كه بسيجيان به عنوان لشكر مخلص خدا توانستند در عرصه هاي مختلف افتخار آفريني كنند.
هاشمي تاكيد كرد: فرهنگ بسيجي يعني مبنا قرارگرفتن اخلاص و تسليم مطلق در برابر مخلوق به طوري كه اين اصل به عنوان سرمايه ارزنده براي انسان هاي آزاده زمينه اي را فراهم مي كند تا جز در مقابل خداوند از هيچ قدرتي ترس و واهمه نداشته باشند.
وي تاكيد كرد: ايران اسلامي با تاسي از فرهنگ بسيج توانسته در عرصه هاي مختلف جهاني بدرخشد.
استاندار سيستان و بلوچستان با بيان اينكه آينده از آن جوانان پر تلاش است گفت: خوشبختانه به بركت عنايت رهبر معظم انقلاب، دولتمردان و مجلس شوراي اسلامي بهترين نگاه ها معطوف اين استان شده است به طوري كه نويد آينده روشن را براي مردم اين مرز و بوم مي دهد.
فرمانده سپاه سلمان سيستان و بلوچستان نيز در اين مراسم بيان كرد: پيام بسيجيان براي دشمنان ياس و نا اميدي و براي مردم فهيم و با بصيرت ايران اسلامي مقاومت و ايستادگي است.
سردار حسين معروفي اظهار داشت: هم اينك شاهد حضور دهها هزار نفري بسيجيان در استان هستيم به طوري كه بيش از دو هزار گردان سازماندهي شده آماده دفاع داريم در حالي كه در دوران دفاع مقدس هيچ گاه آمار گردان‎ها از 300 نفر تجاوز نكرد.
وي با بيان اينكه بسيجي بايد بي اعتنا به زرق و برق دنيا باشد گفت: تقوا، بصيرت و همواره آماده بودن از ويژگي هاي بارز يك بسيجي به حساب مي آيد.
تجمع بزرگ گردان هاي مختلف بسيجي زاهدان به مناسبت سالروز تشكيل بسيج در مصلي قدس اين شهر برگزار شد.
7316/3042/6081