مساجد نقش به سزايي در مقابله با توطئه هاي دشمنان اسلام ايفا مي كنند

تهران - ايرنا - رئيس مركز رسيدگي به مساجد كشور گفت: مساجد نقش به سزايي در پيروزي انقلاب اسلامي ايفا كردند و اين نقش و كاركرد بايد در مقابله فرهنگي با دشمنان قسم خورده نظام نيز احيا شود.

حجت الاسلام محمدجواد حاج علي اكبري روز پنجشنبه در همايش ائمه جمعه و جماعات و فرماندهان بسيج شهرستان قرچك افزود: مساجد نه تنها در جريان پيروزي انقلاب اسلامي كه پس از استقرار نظام جمهوري اسلامي نيز توانسته از آرمان ها و ارزش هاي اسلامي حراست كرده و بسياري از توطئه هاي دشمنان را به واسطه بصيرت و شناخت افرادي كه در مساجد حضور دارند خنثي كند.
حاج علي اكبري اظهار كرد: دشمنان قسم خورده اسلام ناب محمدي كه شناخت كافي از كاركردهاي مساجد در خنثي شدن توطئه هاي خود دارند همواره تلاش مي كنند كه با سست كردن اعتقادات افراد به ويژه جوانان و آينده سازان ايران اسلامي، بين آنان و مساجد فاصله ايجاد كنند تا اين پايگاه عظيم اسلامي از حضور جوانان خالي بماند.
وي تصريح كرد: حضور جوانان در مساجد و انس آنان با خانه خداوند متعال باعث عمق بخشيدن به اعتقادات و باورهاي آنان مي شود و اين امر سبب مي شود تا آنان در برابر بسياري از انحرافات اجتماعي مصون بمانند.
حاج علي اكبري گفت: جواني كه فعالانه در مساجد حضور پيدا مي كند به خوبي مي داند كه مسجد مهمترين مكان براي حمايت از ولايت فقيه است و اين همان نقطه اي است كه دشمنان نظام از آن وحشت دارند.
رئيس مركز رسيدگي به امور مساجد كشور افزود: پيوند ميان جوانان و مساجد در مبارزات ملت ايران عليه رژيم منحوس پهلوي به خوبي نمايان بود به گونه اي كه 97 درصد از شهداي انقلاب اسلامي پيوندي دائمي با مساجد داشتند.
وي تأكيد كرد: مسجد به خاطر جايگاه قدسي و توحيدي و به دليل آن كه جايگاه و موقعيت ويژه اي در ميان مردم دارد مي تواند به عنوان مهمترين مركز، فعاليت افراد به ويژه بسيجيان را ساماندهي و آنان به صف واحدي در برابر توطئه هاي دشمنان تبديل كند.
تهرام/7254/8066/1348