كامرون: داعش تهدیدی برای امنیت ملی انگلیس/بدنبال نابودی ساختار حكومتی سوریه نیستیم

لندن - ایرنا - دیوید كامرون نخست‌وزیر انگلیس روز پنجشنبه در جریان سخنرانی‌اش در نشست مجلس عوام در مورد راهبردش برای مقابله با تروریسم، بار دیگر داعش را تهدیدی برای امنیت ملی كشورش دانست و گفت انتقال سیاسی در سوریه به نابودی این گروه تروریستی كمك می‌كند .

به گزارش ایرنا، دیوید كامرون نخست‌وزیر انگلیس در سخنرانی خود در مجلس عوام بار دیگر گفت: نمی‌خواهیم حكومت و موسسه‌های سوریه را از بین ببریم بلكه می‌خواهیم دولت جدیدی تشكیل دهیم كه اسد در آن حضور نداشته باشد.
نخست‌وزیر انگلیس افزود: امكان ندارد بعد از خون‌هایی كه در سوریه ریخته شده است بشار اسد بخشی از حكومت سوریه در درازمدت باشد.
وی با بیان اینكه كنار رفتن بشار اسد از قدرت به پایان كشمكش در سوریه كمك می‌كند، گفت: انگلیس برای كمك یك میلیارد دلاری به بازسازی سوریه آمادگی دارد.
كامرون تأكید كرد : دیدگاه ما درباره آینده سوریه و عراق مبتنی بر مخالفت با طایفه‌گرایی و خودداری از جانب‌داری ازیك‌طرف به زیان طرف دیگر است.
وی در جمع نمایندگان مجلس عوام همچنین تصریح كرد كه انگلیس باید به حملات نظامی علیه گروه تروریستی داعش در سوریه بپیوندد.
نخست‌وزیر انگلیس در چارچوب طرحش درزمینهٔ مبارزه با تروریسم گفت: دخالت انگلیس در سوریه به میلیون‌ها سوری برای بازگشت به كشورشان كمك خواهد كرد.
نخست‌وزیر انگلیس در سخنانش در مجلس عوام این كشور گفت فعلاً در فكر اعزام نیروهای زمینی به سوریه نیستیم.
كامرون با تاكید بر اینكه داعش ارتباطی با اسلام ندارد، افزود: دستیابی به توافق برای كاهش بحران در سوریه به نابود كردن داعش كه تهدیدی بی‌سابقه‌ برای امنیت و صلح جهانی است، كمك می كند.
وی گفت: خطر گروه تروریستی داعش در انگلیس و علیه شهروندان ما در داخل و خارج كشور افزایش یافته است. اگر با داعش مقابله نشود، خطر آن بیش از پیش گسترش خواهد یافت.
كامرون گفت: باید منابع مالی داعش را از بین ببریم. خطر دخالت نكردن علیه داعش در سوریه بیشتر از دخالت كردن است. باید پناهگاه های امن داعش در سوریه و عراق منهدم شود.
نخست وزیر انگلیس عنوان كرد: سازمان های امنیتی انگلیس تا كنون موفق شده اند با خطر داعش در انگلیس مقابله كنند.
كامرون افزود: در دو سال گذشته توانستیم چند توطئه حمله گروه تروریستی داعش را در انگلیس ناكام بگذاریم.
نشست مجلس عوام همچنان ادامه دارد.
اروپام**4**1552