۵ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۵:۲۸
کد خبر: 81855167
۰ نفر
دانشگاه آزاد اسلامي كشور 71 مركز رشد دارد

بوشهر - ايرنا - مديركل مركز توسعه فناوري و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامي كشور گفت: اين دانشگاه 71 مركز رشد در سراسر كشور دارد.

داود ثمري روز پنجشنبه در گفت و گو با ايرنا در شهرستان دشتستان بوشهر افزود: دانشگاه آزاد اسلامي داراي 397 واحد دانشگاهي در سراسر كشور است و در مراكز رشد آن 562 واحد پژوهشي و شركت فن آور با رويكرد كارآفريني فعال است.
ثمري بيان داشت: دانشگاه آزاد اسلامي يكي از اهداف اصليش موضوع توسعه كارآفريني در سطح دانشگاه ها است.
مديركل مركز توسعه فناوري و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامي كشور گفت: براي اينكه به يك دانشگاه نسل سومي برسيم، هم دانشگاه و هم اعضاي هيات علمي دانشگاه بايد با فرهنگ و روحيه كارآفريني آشنا شوند.
وي اظهار كرد: اگرچه دانشگاه آزاد اسلامي متولي اشتغال و كارآفريني در جامعه نيست ولي اين را وظيفه خود مي داند كه موضوع كارآفريني و اشتغال را در راس برنامه هاي كاري خود قرار دهد تا بتواند سهم بسزايي در ايجاد كارآفريني جوانان در جامعه داشته باشد.
ثمري بر همكاري دو حوزه صنعت و دانشگاه تاكيد كرد و گفت: امروز صنعت بايد در راس برنامه هاي دانشگاه قرار گيرد، زيرا نيروهاي جوان جامعه نياز به تفكر كارآفريني دارند و روحيه كارآفريني بايد در جامعه بوجود آيد.
وي ادامه داد: ايجاد فرصت كارآفريني در گرو احساس نياز است به همين دليل فرصت هاي كارآفريني را بايد خوب ببينيم و در بهبود فضاي كسب و كار بايد بيشتر تلاش كنيم.
مديركل مركز توسعه فناوري و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامي كشور اظهار كرد: يك ايده زماني كه تبديل شد به كارآفريني يك كار با ارزش است و بايد از ايده هاي كارآفريني به نحو درست استفاده شود.
8066/1656/7213