تولد بسیج در اوج نا امنی های انقلاب اسلامی شكل گرفت

سنندج- ایرنا- مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت المقدس كردستان گفت: تولد بسیج در اوج ناامنی های انقلاب اسلامی شكل گرفت و همه ملت امروز بسیجی هستند و فرهنگ بسیجی بر دوش آنها است.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام علیرضا باباشاهی روز پنجشنبه در تجمع بسیجیان شهرستان قروه افزود: بسیج توسط امام راحل و برای حفظ، پایداری و جاودانگی انقلاب اسلامی شكل گرفت.
وی با اشاره به اینكه بسیج شجره طیبه و درخت تنومندی است، اظهار كرد: انقلاب اسلامی ایران توسط بسیجیان و خون شهدا آبیاری شد و شاخه های پر بركت انقلاب اسلامی با حركت بسیجی در اقصی نقاط عالم پرورانده شد.
حجت الاسلام باباشاهی با اشاره به عوامل به وجود آورنده انقلاب اسلامی افزود: در آن زمان دنیا به دوقطب سرمایه داری به ریاست آمریكایی ها و غربی ها و قطب سوسیالیستی به ریاست اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی سابق تقسیم شده بود و این دو قطب معتقد بودند كه دین و دینداری، قدرت و توانایی لازم را ندارد.
وی با بیان اینكه دو قطب سرمایه داری و سوسیالیستی، دین را عامل تخریب، از بین بردن جوانان و به انزوا كشاندن جامعه معرفی می كرد، افزود: این تفكر برای خود مسلمانان به نوعی تبیین شده نبود كه اسلام را به عنوان وسیله مبارزه و آیینی كه به واسطه آن بتوان با ظالمان مبارزه كرد بشناسند.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت المقدس كردستان تاكید كرد: حضرت امام خمینی(ره) در چنین فضایی كه همه قدرت در دست این دو ابرقدرت بود انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و بسیج را شكل داد و معتقد بود كه دین، دینداری و اسلام قدرت اداره جامعه و ایستادن در مقابل غربی ها را دارد.
وی ابتكار حضرت امام راحل را طرح از بین بردن رژیم شاهنشاهی دانست و افزود: نظام اسلامی با محوریت ولایت فقیه است و فقها وارثان انبیاء هستند كه می توانند كشور را اداره كنند.
حجت الاسلام باباشاهی افزود: تا اواسط سال 57 مردم به صورت جمعی و فراگیر حول محور امام حضور نداشتند و حضور باشكوه مردم بعد از نیمه دوم سال 57 به وقوع پیوست كه اوج حضور مردم در عاشورای سال 57 بود كه به فرموده امام خون بر شمشیر پیروز شد و این عاشورا نهضت ما را به پیروزی رساند.
وی با اشاره به اینكه به مدد الهی انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و توطئه های دشمنان از طریق جنگ سخت افزار آغاز شد، اظهار كرد: امام راحل تاكید داشتند همه مردم باید در مقابل دشمنان ایستادگی كنند و در چنین فضایی بود كه بسیج شكل گرفت.
این مسئول با بیان اینكه اگر بسیجی، پیرو ولایت فقیه است باید در عمل، رفتار، گفتار و كردار متاثر از ولی فقیه باشد، افزود: افتخار بسیج این است كه فرمانده، رهبر و پیشوای آنها ولی امر مسلمین نائب حق امام زمان(عج) است كه این مدال بر همه مدال ها می درخشد.
وی اظهار كرد: انقلاب كبیر فرانسه و انقلاب اكتبر روسیه توسط قشر خاصی از مردم شكل گرفت در حالی كه در شكل گیری انقلاب اسلامی ایران تمام اقشار، اقوام و ادیان سهم داشتند.
وی در ادامه افزود: انقلاب اسلامی ایران در دنیا تك است و بعد از انقلاب مقدس پیامبر اسلام ، این انقلاب ایران است كه خودنمایی كرد و این انقلاب نمی تواند ساكت باشد بلكه باید تداوم و پویا باشد.
وی در ادامه به اهداف متعالی انقلاب اسلامی ایران اشاره كرد و افزود: مبارزه با ظلم و ستم، فساد، چپاولگری و ایجاد زمینه ظهور امام زمان(عج) بخشی از اهداف متعالی انقلاب است كه هنوز به این اهداف نرسیده است.
به گفته حجت الاسلام باباشاهی زمانی انقلاب محقق خواهد شد و به اهداف والای خود می رسد كه پرچم 'لا اله الا الله' در قله های مرتفع دنیا به اهتراز درآید و خبری از ظلم ظالمان آمریكا و رژیم صهیونیستی نباشد و همه مظلومین جهان شاهد حاكمیت الهی باشد.
حجت الاسلام باباشاهی با بیان اینكه در گذشته خط پدافندی مقابله با دشمن در فاصله كمتری قرار داشت افزود: امنیت در این مدت در كشور حاكم نبود و دشمن در همه جا حضور داشت اما امروزه خط پدافندی ایران در دریای مدیترانه، نیل، موصل و غیره است.
به گفته وی بسیجیان سوریه یا حزب الله لبنان اعم از علوی، شیعه و یا سنی به پا خاسته اند و با مستشاری بسیجیان علیه دشمنان می جنگند كه در این راستا صدها شهید و صدها هزار مجروح شدند تا در مقابل توطئه صهیونیستی مبارزه كنند و این از ثمره نفوذ معنوی انقلاب اسلامی در منطقه است.ك/2
7345/6108