گودرزی: میزان پاداش مدال آوران المپیك رشد قابل توجهی خواهد داشت/رسانه ها فضا را المپیكی كنند

تهران- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان درباره قهرمانان بازیهای المپیك 2016 ریو گفت: میزان پاداش مدال آوران بازیهای المپیك به خصوص دریافت كنندگان مدال طلا رشد قابل توجهی خواهد داشت وبه آنان پرداخت خواهد شد.

محمود گودرزی روز پنجشنبه درحاشیه نخستین «همایش ملی ورزش برای همه» كه در محل سالن اجتماعات دانشكده تربیت بدنی دانشگاه تهران با اشاره تصمیمات اتخاذ شده درخصوص پاداش قهرمانانی كه موفق به كسب مدال طلای این دوره از بازیها شوند، اظهارداشت: پاداش قابل توجه و وی‍ژه ای برای قهرمانانی كه موفق به كسب مدال های طلا،‌ نقره و برنز شوند، در نظر گرفته شده است.
وی درپاسخ به این سئوال كه پیش بینی می كنید كاروان ورزشی ایران چه تعداد مدال دربازیهای المپیك 2016 ریو كسب كند؟ گفت: پیش بینی كسب مدال درست نیست ولی براساس یك نرخ می توان به آن تقریبا دست پیدا كرد میانگین دریافت مدالهای المپیك دركشور ما چهار و نیم بوده است و در دوره قبل نیز این عدد سه و نیم بوده است.
وی اضافه كرد: درهمین راستا وضعیت مدال ها بین سه و نیم و پنج ونیم در نوسان است و درخوش بینانه ترین آن شش مدال ارزیابی می شود البته این ها براساس تحلیل روند گذشته است و باید شرایطی فراهم شود تا شاهد حضور موفق تر به نسبت گذشته دراین بازیها باشیم.
وزیرورزش و جوانان با بیان اینكه دولت تدبیر و امید در صورت كسب سهیمه المپیك حمایت وی‍ژه ای ازورزش خواهد داشت، گفت: امیدواریم با بهبود وضعیت اعتباری و افزایش سفرها شاهد كسب سهیمه بیشتر و حضوری پررنگ تر در بازی های المپیك 2016 ریو شاهد باشیم.
گودرزی درباره نقش و تاثیر رسانه ها نیز درسال كسب سهمیه المپیك نیز افزود: رسانه ها باید اهتمام وی‍ژه ای نسبت به این موضوع داشته باشند و فضا را به سمت المپیك هدایت و با نگاه منصفانه و كارشناسی خود در صورتی كه ضعفی دیده شد مدیران و مسئولان را در رفع مشكلات یاری دهند.
این مقام عالی ورزش با اعلام اینكه تازه ترین نشست ستاد عالی بازی های المپیكی طی هفته آینده برگزار می شود ادامه داد: طی فعالیت پنج ماه این ستاد در حوزه المپیك موارد متعددی را بررسی كرده ایم و درنشست هفته آینده نیز درباره موارد مختلفی كه برای كسب سهمیه باید مورد توجه قرار گیرد بحث و تبادل نظر خواهیم كرد تا تیم های ما در بهترین شرایط در این بازی ها شركت كنند.
گودرزی همچنین درباره كسالت اخیر خود كه به مدت دو روز دربیمارستان بستری بود،‌ گفت: مشكل خاصی نبود و به لطف خدا مرتفع شد ازهمه افرادی كه جویای احوال من بودند كمال تشكر را دارم.
درمراسم اختتامیه نخستین همایش ورزش همگانی برای همه علاوه بر وزیرورزش و جوانان، معاونان وزارت ورزش، تعدادی از روسای فدراسیون های ورزشی و اساتید دانشكده های تربیت بدنی دانشگاههای تهران نیز حضور دارند.
بازیهای المپیك 2016 به میزبان ریودوژانیرو برزیل برگزار خواهد شد.
ورزشی/ 9142/1724