امام جمعه قزوين: تغييرات استاني در راستاي تقويت دين باشد

قزوين - ايرنا - نماينده ولي‌فقيه در استان و امام ‌جمعه قزوين تغيير در هر سيستم از سوي مسوول جديد را امري بديهي دانست و گفت: بايد دقت شود كه تغييرات انجام ‌شده در راستاي تقويت دين باشد تا دل مومنان، متدينان و پيروان اباعبدالله الحسين (ع) نيز شاد گردد.

به گزارش روز پنجشنبه دفتر امام جمعه قزوين، حجت الاسلام والمسلمين عبدالكريم عابديني در نشست خود با مجمع نمايندگان استان، وجود همدلي و همزباني در بين مسوولان را ضروري دانست و اظهار كرد: براي تحقق و ايجاد همدلي بايد براساس مباني دين عمل كرد.
وي، پيوند ميان مسوولان با فرهنگ امام حسين (ع) را باعث شناخت عميق تر و آسان تر بين آنان از يكديگر دانست و افزود: ائمه اطهار (ع) و اعتقادهاي ديني بدون شك باعث همدلي و همزباني ما هستند.
نماينده ولي‌فقيه در استان قزوين ادامه داد: اميدواريم مايه‌هاي عظيم معنوي كه خداوند به ما عنايت فرموده و بين ما با آنها پيوند برقرار كرده را به طور محكم حفظ كرده تا جريان هاي حزبي و باندي نتواند مباني عميق معنوي و اعتقادي ما را متلاشي كند.
امام‌جمعه قزوين اضافه كرد: نبايد براساس اميال و خواسته‌هاي انسان هايي كه سيري ناپذير بوده و همواره در تلاشند كه اميال خود را در جامعه حاكم كنند و در عين حال حاكميت خداوند را نيز نمي خواهند، عمل كنيم زيرا چنين مسايلي در نهايت به جامعه آسيب هاي دوچندان وارد مي سازد.
حجت الاسلام والمسلمين عابديني با تاكيد بر اينكه همه ما دوست داريم در مسير آرمان‌ها و اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي حركت كنيم، يادآور شد: اگر ما هم درجايي چيزي گفتيم كه با آرمان‌هاي الهي ذره‌اي ناسازگاري داشت با صراحت تمام، حتي در رسانه ها با ما مخالفت شود.
اين مسوول خطاب به استاندار جديد قزوين گفت: آنگونه كه از شما تاكنون شنيده‌ايم بسيار اميدواركننده بوده و انشاءالله خداوند متعال اين اميد را روز به روز بيشتر كند.
فريدون همتي استاندار جديد قزوين وجود همدلي و همزباني را لازمه كار مسوولان دانست و اظهار كرد: اميدواريم با محوريت نماينده ولي‌فقيه در استان شاهد تقويت همدلي و همزباني در استان باشيم و براي تحقق اين امر لازم است همه مسوولان از ايشان تبعيت كرده و كارها را با محوريت و اتحاد پيش ببريم.
8054