وظيفه اصلي روابط عمومي ها توجه به افكار عمومي است

كرمان - ايرنا - مديركل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري كرمان گفت: افكار عمومي جامعه موضوعي مهم در امر اطلاع رساني است و وظيفه اصلي روابط عمومي ها توجه به اين موضوع در كار اطلاع رساني است.

به گزارش ايرنا نقي عظيمي زاده روز پنجشنبه در نخستين مجمع عمومي شوراي هماهنگي روابط عمومي استان در كرمان افزود: در تمامي دنيا و رسانه هاي تخصصي ملي و خارجي به افكار عمومي توجه ويژه اي مي شود.
وي با بيان اينكه فعاليت هاي خوبي در استان در دست انجام است گفت: تدوين سند توسعه ورزش، منشور همدلي انتخابات، اجراي طرح همياران آب، خط انتقال آب، پروژه هاي شهري، طرح هاي فرودگاهي سطح استان، مباحث اقتصادي و طرح هاي ديگر، را به عنوان دستگاه روابط عمومي وظيفه داريم با اطلاع رساني اطلاعات اين طرح ها و فعاليت ها را در اختيار جامعه قرار دهيم.
وي با اشاره به اينكه شوراي راهبردي اطلاع رساني به همت استاندار كرمان شروع به فعاليت كرده است افزود: اعضاي اين شورا از روابط عمومي هاي استان، اصحاب رسانه، صدا و سيما و اركان هاي مختلف كه تجربه اطلاع رساني داشتند تشكيل شده است.
مديركل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري كرمان گفت: شوراي هماهنگي روابط عمومي استان كه امروز تشكيل شده بازوي كمكي براي شوراي راهبردي اطلاع رساني استان است.
وي بيان كرد: اگر اخبار و مطالب از طريق سايت دستگاه ها به روز و در ارايه مطالب خوب مديريت شوند عملكرد روابط عمومي ها به خوبي ديده مي شود.
عظيمي زاده گفت: روابط عمومي هاي استان و شهرستان ها براي تعامل و ارتباط موثر با اصحاب رسانه برنامه ريزي كنند و مشورت و جلسه هاي همفكري داشته باشند، همچنين در اطلاع رساني و اخبار فرد محور عمل نكنيد.
وي اظهار كرد: پيشرفت روابط عمومي در دنياي امروز منوط به استفاده از روابط عمومي الكترونيك، ابزار و تكنيك هاي علم ارتباطات است و اطلاع رساني با استفاده از شبكه هاي اجتماعي و سايت ها فرصت هاي خوبي در اختيار روابط عمومي ها قرا داده است.
مديركل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري كرمان گفت: بايد بتوانيم از اين امكانات با همت و تخصص استفاده كنيم.
وي افزود: روابط عمومي سومين شغل سخت و زيان آور دنيا شناخته شده بنابراين براي ماندن در اين حرفه علاقه زياد لازم است.
شوراي راهبردي اطلاع رساني استان كرمان آبان امسال بنا بر دستور استاندار در قالب شوراي مشورتي تشكيل و اساسنامه آن تدوين شده است تا بتواند در راستاي سياست هاي دولت تدبير و اميد و خدمات نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران اطلاع رساني شفافي در استان صورت گيرد.
تاكنون چند نشست اين شورا با حضور مديران، فعالان و نخبگان رسانه اي و روابط عمومي استان برگزار شده است.
نخستين مجمع شوراي روابط عمومي استان كرمان با توجه به تاكيد استاندار كرمان مبني بر تشكيل شوراي اطلاع رساني در استان و تقويت شوراي هماهنگي روابط عمومي استان با حضور مسئولان روابط عمومي دستگاه ها و فرمانداري شهرستان هاي استان كرمان در تالار گلها برگزار شد.
8060/3028